• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
16 Eylül 2020 Çarşamba 02:00 | Son Güncelleme:

Ünlü işadamına sevgilisinden babalık davası! 'Erkek çocuk istedi, nüfusuna almıyor'

Ünlü işadamına sevgilisinden babalık davası! 'Erkek çocuk istedi, nüfusuna almıyor'
DHA

İşadamının ‘oğlum olsun' isteğini yerine getirmek için Kıbrıs'a gidip embriyo seçimiyle ikiz erkek çocuk dünyaya getiren kadın dava açtı: “Çocukları kütüğüne almasını istedim, şiddet uyguladı.”

İzmir’de 2000 yılından itibaren Sevtap Şensarı (44) ile yaşayan tekstilci işadamı H.S.T. (61) iddiaya göre ısrarla erkek çocuğunun olmasını istedi. Kadın, 2015’te Türkiye’de evli olmayanlara tüp bebek tedavisi uygulanmaması nedeniyle H.S.T.’ye ait spermle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitti.

OĞLU OLSUN DİYE...

Çocukların erkek olması için embriyo seçimi yapıldı, tedaviye başlandı. Hamile kalan Şensarı’nın 2 oğlu oldu. Sevgilisine resmi nikah kıymayan işadamının, çocukları kütüğüne alacağı sözünü de tutmadığı öne sürüldü. Çocukları nüfusuna almasını isteyince H.S.T.’den şiddet gören kadın, babalık ve nafaka davası ile birlikte 500 bin TL’lik tazminat davası açtı.

MAHKEME: BENZİYORLAR

Mahkeme, DNA testi için örnek vermeyen H.S.T. hakkında yakalama kararı çıkarttı. Çocukların şüpheliye benzerliğini yeterli gören hakim, DNA testinin sonucunu beklemeden işadamının her bir çocuk için 2 bin TL nafaka ödemesine hükmetti.  

 NİŞANTAŞI’NDAN VİYANA’YA İŞÇİ GİTTİ! 

Sevtap Şensarı, ikizleri 18 aylıkken H.S.T. tarafından feci şekilde dövüldüğünü ve evi terk ettiğini belirterek şöyle konuştu: “2012’de bu yana yurtdışına çıkmamasına rağmen dava açıldığında ikametgahını işçi olduğunu söyleyerek Nişantaşı’ndan Viyana’ya aldırdı.” 

<p>Editör: Eda Cabul (edacabul.turkmedya@gmail.com)</p>

6-7 Ekim olayları soruşturması... Kritik operasyonu Coşkun Başbuğ değerlendirdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Gökbey helikopteri yerli motorla buluşuyor