• $7,8569
  • €9,4149
  • 446.389
  • 1328.73
01 Kasım 2020 Pazar 09:32 | Son Güncelleme:

2011 Van depremi kaç saniye sürdü, kaç kişi öldü? Van depremi şiddeti kaçtı?

2011 Van depremi kaç saniye sürdü, kaç kişi öldü" Van depremi şiddeti kaçtı"

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.51'de Ege Denizi'nde, İzmir'in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çok sayıda binanın hasar gördüğü deprem sonrasında Bornova ve Bayraklı'da yıkımlar meydana geldi. Vatandaşlar, geçtiğimiz yıllarda meydana gelen Van depreminin şiddetini araştırmaya başladı. 2011 Van depremi kaç şiddetindeydi?

İzmir Seferihisar'da 30 Ekim'de 14:51'de 6.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Seferihisar'ın 17 kilometre açığında meydana gelen deprem sonrasında bazı binalar yıkıldı, çok sayıda bina hasar gördü. Yapılan ilk açıklamalara göre 4 kişi hayatını kaybetti, 120 kişi yaralandı. Yaşanan bu olumsuz tablo üzerine vatandaşlar geçtiğimiz yıllarda yaşanan Van depremi ile ilgili arama yapmaya başladı. Peki, Van depremi şiddeti kaçtı? 2011 Van depremi kaç saniye sürdü, kaç kişi öldü?  

VAN DEPREMİ ŞİDDEDİ KAÇTI?

23 Ekim 2011 tarihinde Van'ın Tabanlı Köyü'nde 6,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde 604 vatandaş hayatını kaybetmiş, 4 binden fazla kişi yaralanmıştı. Aynı zamanda sarsıntıda 2262 enkaz oluşmuştu. Meydana gelen şiddetli depremde Hakkari, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars, Muş, Bitlis, Siirt, Batman, Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa gibi çevre iller de sallanmıştı.

17 Ağustos depremi kaç şiddetindeydi? 17 Ağustos 1999 depremi kaç saniye sürdü?

Van'da 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen deprem, Cumhuriyet tarihi boyunca Anadolu'da meydana gelen en büyük depremlerden biri olarak kayıtlara geçti.

TÜM TÜRKİYE SEFERBER OLDU

Depremin ardından dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok bakan, siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi kente geldi.

Tüm ülkenin depremzedeler için seferber olduğu Van'da çalışmaları yerinden yöneten bakanlar, depremden kısa süre sonra sağladıkları koordinasyonla önce arama kurtarma çalışmalarına ağırlık verdi, sonra depremzedelerin barınma ve yaşamsal ihtiyaçlarını giderdi.

Art arda meydana gelen artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ilk etapta gönderilen 75 bin çadır vatandaşlara dağıtıldı.

Daha sonra kente getirilen 29 bin 500 konteynerle kurulan 35 konteyner kentte vatandaşlara geçici barınma ortamı oluşturuldu.

Depremde MW ne demek? Depremde MW açılımı nedir, ne anlama geliyor?

Göçlerle adeta "hayalet kent"e dönüşen Van'da, bir ay gibi kısa sürede depremzedeler için inşa edilecek konutların yapımına başlandı.

Türkiye deprem fay haritası: MTA fay hattı sorgulama nasıl yapılır?

Evi ağır hasar gören ya da yıkılan vatandaşlara kalıcı konutlar sağlamak için temeli atılan binaların yapımı hava sıcaklığı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşmesine rağmen aralıksız sürdü.

<p>Japonya'da bir göktaşının atmosfere girince ateş topuna dönüşerek düşmesi sosyal medyada gündem o

Japonya'da göktaşı paniği: Atmosfere girince ateş topuna dönüştü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kadıköy'de ortalık böyle karıştı! Kare kare o anlar...

Yer siyah gök beyaz! Beşiktaş, zafer sarhoşu