• $15,8651
  • €16,8709
  • 938.904
  • 2393.61
6 Ocak 2022 Perşembe

Tencere-kapak

Hangisi tencere, hangisi kapak, üzerinde fazlaca düşünüp kafa yormaya gerek yok. İkisini de birbirinin yerine koyabilirsiniz. Önemli olan yuvarlanıp birbirlerini bulmaları.

Selahattin Demirtaş ile Ekrem İmamoğlu'ndan bahsediyorum. Birbirlerini çok güzel tamamlıyorlar. İmamoğlu, Demirtaş'a övgüler düzüyor, Demirtaş da terör hükümlüsü olarak bulunduğu cezaevinden İmamoğlu'na destek twitleri gönderiyor.

Şimdi "Bir terör hükümlüsü nasıl böyle rahat hareket eder? Sosyal medyayı kullanarak cezaevinden nasıl Türk siyasetini yönlendirmeye çalışır?" diye sormayın. O, ayrı ve üzerinde ciddi düşünülmesi gereken bir konu. Ben sadece bir durum tespiti yapmaya çalışıyorum.

Selahattin Demirtaş, Devlet Bahçeli'nin partisinin TBMM Grubu'nda yaptığı konuşmaya çok kızmış. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde olan bitenlerle ilgili olarak yaptığı değerlendirmeye bayağı içerlemiş. Hemen sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yapmış.

Diyor ki:

"Sanırım MHP, son derece akıllıca bir muhalefet taktiği ile AKP'yi adım adım bitiriyor."

Mesele Devlet Bey'in Cumhur İttifakı içinde takındığı tavır değil tabii. Bu sözler sadece bir çarpıtma. Demirtaş'ın içerlediği, Bahçeli'nin İBB'ye terörle bağlantılı militanların alınmasından dolayı İmamoğlu'nu suçlaması! Birincisi, o "terörist" denilen kişiler Demirtaş'ın yol arkadaşları. İkincisi de İmamoğlu kendisinin en büyük destekçilerinden biri.

O yüzden tepki göstermesi ve Devlet Bahçeli'ye saldırması çok doğal.

***

Kimdir Selahattin Demirtaş?

Kandil'deki terör baronları ile boy boy fotoğraflar çektiren bir kişi. Zaten kardeşi de PKK'nın dağ kadrosunda. Ayrıca, Abdullah Öcalan sevdalısı ve destekçisi, aynı yolun yolcusu. O yüzden Apo'nun heykelini bile dikmekten bahsetti. Uzatmaya gerek yok. Bir çağrısı ile 7 Ekim-2 Kasım 2014 tarihleri arasında 31 insanımız hayatını kaybetti. Bugün cezaevinde yatmasının sebeplerinden biri de o olaylar.

Şimdi bir de Demirtaş'ın siyasi sözcülüğünü yaptığı PKK'nın gerçekleştirdiği binlerce olaydan birkaç örnek verelim:

"10 Haziran 1990 – Güçlükonak Çevrimli Köyü'nde 12'si çocuk 27 kişiyi katletti.

21 Ekim 1993 – Siirt Baykan'da bir okul bahçesinde 13'ü çocuk 22 kişiyi kurşuna dizdi.

24 Mayıs 1993 – Bingöl'de yol kesip 33 askerimizi şehit etti.

13 Mart 2016 – Ankara Kızılay Güvenpark'ta boma ile 36 masum insanı katletti."

İşte böylesine insanlık ve ülke düşmanı bir terör örgütünden bahsediyoruz. Demirtaş bu örgütün sözcülüğünü yapıyor. İmamoğlu da İçişleri Bakanı'nın listesini verdiği bu örgütle bağlantılı isimlere İBB'de iş imkânı sağlıyor.

Tam bir tencere-kapak örneği değil mi?

***

Böyle bir tabloya bakınca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ya da bu ülkenin herhangi bir vatandaşının ne demesi beklenir? Bence Devlet Bey az bile söyledi. Çünkü tartışma konusu bir insanlık meselesi!

Dünyanın bütün medeni ülkelerinde insanlık düşmanı terör örgütleri ve teröristler lanetlenir. Erdoğan, Bahçeli ve Soylu ile birlikte bizim de yaptığımız bu.

Ne eleştirilecek, ne de utanacak bir durum var ortada. Ülke düşmanları ile birlikte kan üzerinden siyaset yapanlar utansın.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister