• $30,9278
  • €33,4782
  • 2018.91
  • 9344.97
30 Aralık 2021 Perşembe

Densizlikte son nokta

Çok garip işler oluyor Türkiye'de çok. Terör ve terörist destekçiliği, son günlerde hadsizlik ve densizliğe dönüştü. Artık, milletin gözünün içine baka baka yapılıyor...

TBMM'de, CHP, İyi Parti ve SP ile yol arkadaşlığı yapan HDP'nin Feleknas Uca isimli bir milletvekili var. Oturmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a bazı sorular hazırlamış. Cevaplandırması için "soru önergesi" olarak TBMM'ye vermiş. Bunu da twitterdaki "mavi tıklı" hesabından duyurmuş:

"MİT'in Federe Kürdistan'da yaşayan insanlara yönelik tehdit ve ajanlık dayatmalarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na sordum."

"Ne biçim ifadeler bunlar" demeyeceğim. Yıllardır alıştık, hep bu ülkeye düşmanlık dolu ifadeler kullanıyorlar. Şimdi densizliğin zirvesine çıktılar, MİT'in faaliyetlerini sorguluyor, üstüne bir de bilgi istiyorlar. Hem de hiç sıkılmadan pervasızca.

Verilmez elbette. Zaten verilse sonucun nereye gideceği belli: Vaktiyle FETÖ'nün MİT elamanlarını listeleyip PKK'ya ilettiği gibi olacak. Hepsi tek tek katledilecek. Yetmeyecek, ülke düşmanı terör örgütü gerekli tedbirleri alacak.

Gerçi hâlâ içimizde SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gibi millete aptal muamelesi yapıp, "HDP, PKK ile arasına mesafe koyuyor" diyenler var. Ama Anayasa Mahkemesi'ne sunulan HDP hakkındaki iddianamedeki belgeler ile devletin elindeki istihbarat bilgileri öyle demiyor.

Hem milletin feraseti ile alay ediyor, hem de bir insanlık suçu olan terör oluşumlarına milleti alıştırmak için çırpınıyor bunlar.

***

Bir başka garabet ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi çatısı altında yaşanıyor...

Belediyeye terörle iltisaklı pek çok ismin "eleman" olarak alındığına dair çok ciddi arşiv bilgileri ortaya çıktı. Mahkemelere sunulan iddianamelerde bu konuda önemli tespitler yer aldı.

İçişleri Bakanlığı da görevi gereği harekete geçip teftiş başlattı.

Tepki gösteren pek çok isim arasında İyi Parti Genel Başkan Danışmanı Aytun Çıray bile yer aldı. Yapılan işlemi "zırva" olarak değerlendirip iyice zırvaladı.

İmamoğlu'nun durumu ise malum: Önce, "Madem İBB'de teröristler var niye tutuklamıyorlar" dedi. Ardından konuyu çarpıtıp saptırmaya yönelik garip, anlaşılmaz açıklamalar yaptı.

Şimdi "gözün aydın" demek lazım İmamoğlu'na. Aynen dediği gibi oldu. Çünkü terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan 5 isimden 3'ünün tutuklandığı, ikisinin de ev hapsine alındığı ortaya çıktı. İBB'de sözde "imam" olarak istihdam edilmiş bunlar. Ama asker ve çocuk katili PKK'lı teröristlerle irtibatlı oldukları tespit edildi.

Katil teröristlerin yol arkadaşlarının İBB'de "imam" kisvesi altında çalışıyor olmaları önemsiz bir olay mı? Ayrıca, İçişleri Bakanı'nın yaptığı açıklamalara bakarsak olayın boyutları çok daha büyük!

Araştırılmayacak mı bunlar? Bu ülkeyi idare edenlerin, İstanbul'da yaşayan insanların can ve mal güvenliklerini sağlamak gibi bir görev ve sorumlulukları yok mu?

Buna bile tepki gösterip bağırıyorlar. Güvenlik birimlerinin, adeta terör ve teröriste koyun gibi teslim olmasını istiyorlar.

Çok tehlikeli bir kulvarda koşup, zırvalarla olayı çarpıtmaya çalışıyorlar.

<p>Olay, Beylikdüzü Marinada meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 34 MRC 58 ve 34 VUS 99 plakalı

Beylikdüzü'nde drift atan sürücülere ceza yağdı

Kulağakaçan böcekleri neden evlere gelir? İşte onlardan kurtulmanın yolları…

ABD dergisi açıkladı! Türk Hava Kuvvetleri Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkeleri geride bıraktı | 2024 yılı güncel liste...

Apple'dan pirinç uyarısı! Binlerce liranız çöpe gidebilir