• $ 7,2916
  • € 8,5355
  • 477.149
  • 1060.59
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

PKK uğruna

Batı’nın PKK için göze aldıkları akıllara durgunluk veriyor. Her ne kadar PKK’yı terör örgütleri listesine aldılarsa da şimdiye kadar PKK’yla mücadelede Türkiye’nin yanında yer almadıklarını söylemek mümkün. Türkiye’nin her terörle mücadele operasyonuna savunma sanayiinde yeni ambargolarla cevap verdiler. Aslında senelerdir şu mesajı veriyorlar: PKK bir terör örgütü olabilir ama Türkiye PKK’yla mücadele etmesin.

Birçokları bir konuyu çok hızlı geçiyor. Başta ABD’den bir kitle olmak üzere Fransa’nın da yoğun bir şekilde içerisinde olduğu bir koalisyon senelerdir PKK’ya açık destek vermekte. Bu destek eğitimi, silahı, altyapı hizmetlerini ve diğer lojistik hizmetleri içeriyor. Teröre verdikleri açık desteğe rağmen Türkiye’nin terörle mücadelesine söz söyleme hakkını kendinde görmeleri de işin garabeti. Yavuz hırsız misali oklar suçludan mağdura çevrilmeye çalışılıyor. İlginç bir şekilde bu koalisyon PKK’nın ırkçı gündemini gerçekleştirmeyi kendilerine vazife edinmiş durumda.

Bu vazifeyi gerçekleştirmek için kat etmeyecekleri yol yok neredeyse. Örneğin müttefik kavramının içerisini boşalttılar geçtiğimiz birkaç sene içerisinde. Müttefik diye her ağızlarını açtıklarında maalesef bu sıfatı PKK’ya yakıştırdılar, NATO müttefiklerinden çok. Washington’da bir kitle senelerdir bunu bilinçli bir şekilde yapıyor. Amerikan basınında sıklıkla kullanılan “müttefikimizi terk etmeyelim” çağrıları normal şartlar altında “Türkiye’ye sonuna kadar destek verelim” anlamına gelmesi gerekiyor. Fakat PKK’ya müttefik diyecek kadar düştüler.

PKK’nın beşinci sınıf propaganda görüntülerini ve metinlerini hakikatmış gibi uluslararası camiaya yaydılar. PKK’dan gelen her haberi gerçek kabul ettiler. Sanki bir ahlaki üstünlüğe sahipmişler gibi terör örgütünün argümanlarını Türkiye‘ye karşı siyasi baskı aracı olarak kullandılar.

Şimdi de PKK’dan geriye ne kaldıysa onu belki canlandırırız umuduyla ulus devlet kavramını bile tartışmaya açtılar. Foreign Policy gibi sıklıkla terör örgütlerinin yazılarını yayınlayan mecrada “PKK ulus devletin kurbanı oldu, artık ulus devletinden daha farklı düzlemlerde düşünmemizin vakti geldi” çağrıları yapmaya başladılar.

PKK terörüne verdikleri desteğin başlarına açacakları hukuki ve güvenlik sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kaldıklarında iş işten geçmiş olabilir. Bırakın müttefiki, hukuk tanıyan herhangi bir devlet olarak hareket etmeleri bile yeter.

Muhakkak izlenmesi gereken filmlerde bu hafta

Muhakkak izlenmesi gereken filmlerde bu hafta

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmaları

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarının ikinci etabı başladı

Adana merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 9 zanlıdan 2'si tutuklandı

Adana merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 9 zanlıdan 2'si tutuklandı

Ağrı Dağı eteklerindeki renkli sulak alanlar ilgi çekiyor

Ağrı Dağı eteklerindeki renkli sulak alanlar ilgi çekiyor