• $13,735
  • €15,5863
  • 785.162
  • 2004.55
25 Ağustos 2021 Çarşamba

Yalanda ülke sınırlarını da aştılar

İletişim Başkanlığı hızla harekete geçip BBC'ye yaptığı yalan haber için özür diletmese, o haberi sildirtmese CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve "Millet İttifakı"nın üçüncü ortağı HaberTürk'ten Fatih Altaylı, bugün hala Türk kamuoyunu aldatmaya devam ediyor olacaktı.

Gerçi, adını andığımız bu her üç isim de yaptıkları paylaşımları silerek kamuoyundan özür dileme yoluna gitmedi. Ancak, aynı yalanı devam ettirmemeleri bile bu isimler için bir şey sayılmalı.

Elbette utanıp sıkılarak yaptıkları işten vaz geçeceklerini de sanmıyoruz. Yeni yalanlara sarılmaları an meselesi. Çünkü bir yalan bitmeden diğerini öne sürüyorlar. Bugüne kadar hep böyle geldi. Kemal Bey, Meral Hanım ve ittifak ortağı haline gelen Fatih Bey, uzun bir süredir "doğrular" üzerinden muhalefet yapmayı bir tarafa bıraktı. Herhalde, yalan siyasetinin kendilerine bir zararı olmadığını düşünüyorlar. Yoksa bir yalan, iki yalan, üç yalan derken bir yerde doğrulara dönmek zorunda kalırlardı.

Afgan göçmenleri üçüncü bir ülkede bekletme iddiaları yeni değil. Türkiye'nin ismi hiçbir yerde geçmiyor. Kaldı ki, yapılan resmi açıklamalarda kesinlikle daha fazla göçmen yükünü kaldıramayacağımız vurgulanmış durumda. Buna rağmen muhalefet önce ABD'yle böyle bir anlaşmanın yapıldığını öne sürdü. Kemal Kılıçdaroğlu, bu yönde ısrarlı iddiaları dile getirince önce Dışişleri Bakanlığı ve İletişim Başkanlığı tarafından yalanlandı. Yalanlarına devam eden Kılıçdaroğlu'nu ABD Dışişleri Bakanlığı ve ABD Büyükelçiliği de yalanladı. ABD'den yüz bulamayan Kemal Bey, bu kez yüzünü İngilizlere döndü. BBC'nin bu konudaki tartışmalı ve muallak haberine (Dışişleri Bakanlığı'nın net açıklamalarına rağmen) dayanarak yine Hükümet'i zan altında bırakmaya kalkıştı. Ancak İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, bu yalan iddiaların üzerine gitmesiyle BBC'den tekzip geldi. Dışişleri Bakanlığı'mızın da bastırmasıyla İngiliz Savunma Bakanı da Kemal Kılıçdaroğlu'nu tekzip etti. Kemal Bey'in yalanları sınırları aşıp dünyayı dolaştı. Dünya da artık yediği tekziplerle Kemal Bey'i tanıyor.

Deyim yerindeyse hep beraber rezil oldular. Ama gerek Kılıçdaroğlu gerek Akşener ve gerekse de Altaylı rezil olma konusunda rekor deneyime sahip olduklarından "yarabbi çok şükür" diyerek, özür bile dilemeden yollarına devam ettiler. Anlaşılan 2023 seçimlerine kadar tam gaz yalana devam edecekler.

Muhalefetin yalan siyasetine başvurmasının aslında Türk milletine karşı çok büyük bir saygısızlık olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Bu kadar yalanı söylediğiniz insanlara karşı herhangi bir saygınızın olması mümkün değildir. O insanların hayatını iyileştirme gibi bir derdiniz olmadığını gösteriyor, bu yalan siyaseti. Seçmene saygısı olmayan bir partiye veya lidere seçmenin saygı göstermesini bekleyemezsiniz. Muhalefet, bu gerçeği 2023'te daha iyi anlayacak.

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını