• $8,8614
  • €10,3683
  • 498.797
  • 1395.59
20 Ağustos 2021 Cuma

Sınırlarımızı dinamitleyenlerle iş tutanlar “namus”tan bahsedemez!

Sınır namustur" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, aynı zamanda "YGP sınır komşumuz olsun" sözlerinin de sahibidir.

"İktidara gelirsem dış politikada 180 derece dönüş yapacağım" diyerek sınırımızda PKK/YGP devletine yeşil ışık yakan da Kılıçdaroğlu'nun kendisidir. Gizli saklı anayasa toplantıları yaptığı HDP'ye "anasayasal statü" sözü veren de yine Kılıçdaroğlu'ndan başkası değil. CHP-HDP-İYİ Parti ittifakı, Türkiye'yi federasyona götürecek bir ittifak değilse nedir?

Hâlâ saf saf CHP'nin HDP'yle seçim ittifakı yaptığını düşünenler var. PKK/HDP ile CHP'yi yan yana getiren gücün hedefi bir seçim ittifakı mı sadece? HDP'ye verilen "anasayal statü" sözü ne anlama geliyor? Bunu Kılıçdaroğlu'na, Meral Akşener'e sorsunlar bakalım; gizli anayasa görüşmelerinde HDP'ye "anayasal statü" sözü neden verildi?

CHP, HDP ve İYİ Parti ittifakının tek hedefi vardır; Erdoğan'ı devirip karşılığında HDP'ye "anayasal statü" vermek. Bunun Türkçesi ise şudur; Türkiye'nin bölünmesini anayasal güvence altına almak!

Etrafımızdaki devletlerin de başına aynı şey gelmedi mi? Bir sabah uyandıklarında şaşkınlıkla devletlerinin çöktüğünü gördüler. Koskoca ülkeler can pazarına döndü. Kanlı çatışmalar bütün bir nüfusu etkisi altına aldı.

İşgalden, iç savaşlardan önce genellikle "demokrasi" lafını duymaya başlarız. Bu lafı ağızlarından hiç düşürmezler. Sanırsınız ki, ABD emperyalizminin "özgürlük" diye bir dini var ve Batılı devletler "demokrasiye" tapıyorlar! Ülke paramparça olduğunda akıl başa gelir ama iş işten geçmiştir artık!

Bizde de siyasi muhalefet yoktur; olanlar en dışarıda, kıyıda kenarda kalmıştır. Toplumsal ve siyasi muhalefetin öncülüğü CHP, İYİ Parti ve HDP gibi partiler ele geçirmiştir. Bu partiler muhalefet yapmıyorlar zaten, 5. Kol faaliyeti yürütüyorlar.

Şu ana kadar sınırlarımızı namusu gibi koruyup müdafaa edenin bu muhalefet partileri olmadığını biliyoruz; sınırlarımızı namus bilen Erdoğan liderliğindeki Cumhur İttifakı'dır. 15 Temmuz'da darbecilere geçit vermeyen milletimizdir sınırlarımızı koruyanlar; ayağında terlik, elinde kahve fincanıyla FETÖ darbesinin başarılı olmasını bekleyen Kemal Kılıçdaroğlu değil.

Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırlarımızı güven altında tutmak için aralıksız bir şekilde sınırlarımız ötesinde mücadele edip can verirken; PKK/HDP'yle ittifak yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sınırlarımızın namusundan bahsetmesi inandırıcılıktan fazlasıyla uzaktır. Her geçen gün Türkiye, bu gerçeği daha iyi görüyor.

<p>İrili ufaklı,  kahverengi, yeşil, sarı. Bir boya paletini andıran doğa harikası  'Gökkuşağı Tepel

Yeryüzünün boya paleti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Eylül 2021)

Koronavirüs kadar tehlikeli! Bu sorun erken ölüme sebebiyet veriyor!

Aydın'da heyecanlandıran gelişme! Giriş kapısı bulundu