• $13,8159
  • €15,6228
  • 790.731
  • 1927.39
27 Ağustos 2021 Cuma

Malazgirt'ten dünyaya verilen mesaj

Malazgirt Zaferi'ni, İstanbul'un fethini, Büyük Taarruz'u tarihimizden çıkardığınızda geriye ne millet kalır ne devlet. Bin yıllık bir medeniyet serüveni bütünlüğünü kaybeder; tarihte başıboş salınan, belirsiz bir geleceğe doğru akan bir topluluk kalır.

İstikamet yoksa gelecek belirsizdir; sırtınızı dayayacağınız bir tarihi nokta yoksa ne istikamet olur ne gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye neyi başardı ya da neyi kazandı diye sorulacak olursa, buna verilecek cevap her şeyden önce milli bir istikamet ve umut dolu bir gelecek, diyebiliriz.

Bugün ülkede "iktidar kavgası" gibi görünen büyük kavga aslında bu gerçeğin etrafında dönüyor. Bu kavga, bin yıllık bir medeniyetin kökleri üzerinde doğrularak geleceğe doğru akmaya çalışanlar ile bu tarihi serüveni kesintiye uğratarak Batı'ya peşkeş çekmek isteyenler arasında sürüyor.

Malazgirt Zaferi'nin 950. Yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zaferin kazanıldığı "Anadoludaki tarihimizin sıfır noktası Malazgirt"ten dünyaya verdiği mesajlar, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılındaki istikametini de göstermesi bakımından son derece önemliydi.

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'nin de eşlik ettiği Ahlat ve Malazgirt programında Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bizim için Malazgirt tarihin tozlu raflarındaki sıradan bir zafer değildir. Malazgirt, maziden atiye kurduğumuz köprünün ilk taşıyıcı sütunudur" dedi.

"Cumhuriyetin 100'üncü yılı da İstanbul'un fethinin 600'üncü yılı da Malazgirt zaferinin 1000'inci yılı da bizimdir, Hicretin 1500. Yılı da bizimdir" diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Anadolu'daki tarihimizin sıfır noktası Malazgirt'ten bir kez daha söz veriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye yolunun kesilmesine rıza göstermeyeceğiz. Milletimizin başını öne eğdirmeyeceğiz, gençlerimizin umudunun kırılmasına izin vermeyeceğiz."

Muhalefetin dilinden dökülen şikayetlere bakmayın, asıl hedefleri tarihimizin bu taşıyıcı sütunlarıdır. Kemal Kılıçdaroğlu şahsında bugünkü CHP'nin, bin yıldır kök saldığımız Anadolu'yu etnik ve mezhepsel olarak ayrıştıran ve çatıştıran bölücü siyasetin merkez üssü haline gelmesi tesadüf değil. Bu gerçeği işaret etmeyen hiçbir CHP analizinin kıymet-i harbiyesi de yoktur. Bunu da bir kenara not olarak düşün.

<p>Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle 2020 ve 2021 yılında yıldızı parlayanlar arasına

İlginç tavırları geceye damga vurdu

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri