• $ 5,8576
  • € 6,5347
  • 279.872
  • 97324
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Anne yüreğine çare tükenmez!

‘About a Boy’, ‘What’s Eating Gilbert Grape?’ ve ‘Pieces of April’ filmlerinin senaryo yazarı, yönetmen Peter Hedges’in kendi yazıp yönettiği ‘Ben is Back’ (Eve Dönüş), madde bağımlısı oğlundan bir an bile umudunu kesmeyen bir annenin hikâyesiyle bağımlılık meselesini aile düzleminde ele alıyor.

Film, evinden uzakta bir rehabilitasyon programında olan Ben’in Noel arifesinde ansızın ailesinin evine dönüşüyle başlıyor. Holly’nin ilk evliliğinden olan Ivy ve ikinci evliliğinden olan 2 küçük çocuğuyla bu geniş ailede, ilk evlilikten olan sorunlu evlat Ben’in gelişi hem heyecan hem de huzursuzluk yaratıyor. Evdeki tüm ilaçlar toplanıyor; kıymetli eşyalar, takılar saklanıyor. Tabii ortaya çıkmaya yer arayan sırlar, pişmanlıklar Ben’in eve dönüşüyle kendini ele veriyor.

Julia Roberts’ın genç yetenek Lucas Hedges (yönetmen Peter Hedges’in de oğlu) ile başrolde yer aldığı filmde, her iki oyuncunun da özellikle karşılıklı sahnelerindeki performansları ve yarattıkları gerilim hayran bırakıyor.

Julia Roberts, umudu tükenecek gibi olsa da oğlunu kurtarmak için her çareye başvuran bir anneyi tüm gelgitleriyle hafızalara kazımayı başarıyor.

Öyle ki yaşanılanlardan dolayı oğlunu yargılamayıp sevecenlikle kabul ederken bir yandan da güçlü olmaya, dizginleri elinde tutmaya çalışıyor. Tabii anne yüreği suçluyu başka yerde arasa da biliyor ki dışarda suçlanacak kimse yok. Oğlunun bağımlılıklarıyla başa çıkmaya çalışan bir babayı izlediğimiz ‘Beautiful Boy’ filminden sonra bu kez yaralı bir annenin bitmek bilmeyen çabası ile ‘Ben is Back’ zor bir meseleyi oyuncularından aldığı güçle anlatmayı başarıyor.

NOT: ‘Avengers: Endgame’ filminin sinema yazarlarına yönelik basın gösteriminin, filmin vizyona girdiği 25 Nisan tarihinde yapılması ve aynı saatlerde şu an okuduğunuz sayfamızın baskıya girmesinden dolayı filmle ilgili görüşlerimizi bu hafta paylaşamıyoruz

<p>Lübnan´da hükümetin iletişime ve özellikle sosyal iletişim ağı WhatsApp uygulamasına vergi getirm

Lübnan sokaklarında Erdoğan sloganları!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

NBA tarihinin en iyi 50 oyuncusu! (Bleacher Report)

2019'da en çok tercih edilen kız isimleri! İşte öneriler