• $ 6,8664
  • € 7,8407
  • 399.259
  • 117741
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

PKK Fetö’cü darbenin ortağı

15 Temmuz darbesinden birkaç gün önce PKK’nın silahları susturması Fetö’cü çeteyle PKK arasındaki koordinasyonu göstermesi bakımından son derece önemli. 15 Temmuz darbe teşebbüsü, PKK’ya önceden haber verilmişti. Gülen çetesini darbe için harekete geçiren güç, PKK’yı da beklemeye almıştı.
PKK’nın tepe yöneticisi Duran Kalkan’ın, "Erdoğan Mayıs’ta yok” açıklaması hatırlanacak olursa, örgütün bu süreçten haberdar olduğu rahatlıkla görülecektir.

Darbe başarısız olunca Türkiye için neyi planladıkları tam olarak anlaşılamadı. Türkiye işgal mi edilecekti, iç savaş çıkarılarak burası da Irak ve Suriye’ye mi çevrilecekti, yoksa darbe sonrası “Yeni Türkiye’ye” yumuşak bir geçiş mi yapılacaktı, bilinmez.

Ancak bilinen veya görülmesi gereken Türkiye’yi düşman askeri gibi içeriden vuran Fetö’cü çeteyi 15 Temmuz darbesine hazırlayan güç, PKK’yı da darbeyle koordineli bir şekilde beklemeye almıştı. PKK, darbe sonrası bu merkezin yönlendirdiği biçimde hareket edecekti.
Darbe öncesi PKK’nın silah susturmasını “hayra” yorarak bunu darbecilerden bağımsız değerlendirenler veya örgütün bu tutumunu “şans” olarak görüp örgüte teşekkür edenler aslında PKK-Fetö bağlantısını ört bas etme derdinde ve telaşındalar.

“Hizmet hareketi” ile “Kürt hareketi” ilk günden beri Türkiye'ye karşı ortak bir proje olarak hazırlandı. Fetö çetesi “Hizmet hareketi” olarak palazlandırılırken; PKK çetesi ise “Kürt hareketi” olarak güçlendirildi.
Terörün bu güne kadar bitmemesinin en büyük sebeplerinden biri devletin içine sızan bu derin şebekenin örgütü sürekli kollamasıdır. Şimdiye değin Fetö’cü pilotların PKK’yı zerre zarar vermedikleri, terörle mücadeleyi baltaladıkları ve devletin örgütle mücadelesini alttan alta sabote ettikleri bugün çok daha iyi anlaşılıyor.

15 Temmuz’dan sonra devletin “terörle mücadele” hikayesinin yeniden okunması ve yazılması gerekiyor. Güneydoğu’daki provokasyonların, tahriklerin arkasında bu Paralel çete var; PKK’yı besleyen, destekleyen, devlete karşı kollayan yine bu çetedir. PKK’nın 7 haziran sonrası devleti arkadan vurmasını sağlayan bu Paralel çetedir.
15 Temmuz darbesinin bir yönü de PKK’yı kurtarmaya dönük hamle olmasıdır. Devlet, PKK’yı tümden gözden çıkardığı için, örgütle masaya oturmayı kesinlikle reddettiği için de darbe gündeme gelmiştir.

Türkiye’ye yönelik en büyük uluslararası proje PKK’dır; Parelel çete PKK’yı kurtarmak için sahaya sürülmüştür. Darbe başarısız olunca Paralel ve PKK’nın foyası ortaya çıktı. Rus uçağının düşürülmesinden Uludere’deki faciaya kadar tarihimizde yaşanan pek çok tuhaf olayın altında bu ikili çetenin imzası bulunuyor.

15 Temmuz darbesinin amacı zaten PKK’yı kurtarmak ve böylelikle ulusal sınırların bütünlüğünü tehdit etmekti. Şimdi başarısız bir darbenin ardından devletin PKK’yı muhatap alması düşünülemez. Büyük oyun bozuldu; Fetö (Hizmet Hareketi)ve PKK (Kürt hareketi) bu ülkenin başına bela edilmiş iki terörist yapılanmadır. Bunlarla mücadelenin yolu da, yöntemi de açık ve nettir.

Avrupa 15 Temmuz'u nasıl gördü?

Avrupa 15 Temmuz'u nasıl gördü?

Gölde kaybolmuştu... Amerikalı oyuncu Naya Rivera'nın cesedi bulundu!

Gölde kaybolmuştu... Amerikalı oyuncu Naya Rivera'nın cesedi bulundu!

İnsan sağlığı için zararlı 10 yiyecek aç�

İnsan sağlığı için zararlı 10 yiyecek açıklandı

Polonya Büyükelçisi Kumoch, Erdoğan'a güven mektubu sundu

Polonya Büyükelçisi Kumoch, Erdoğan'a güven mektubu sundu