• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Faşist diktatör bozuntusu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, “Faşist Diktatör” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundular. Ama dokunulmazlığı var, işe yaramaz. Sadece hakkında bir fezleke düzenlenir, yargılama yapılabilmesi için milletvekilliğinin sona ermesi beklenir.

Tezcan hakkında ayrıca tazminat davası açılabilir. O durumda da belki bir miktar para cezasına mahkûm olur. O parayı ise kendisi ödemese bile, ödeyecek bir partili mutlaka bulunur. Tezcan’ın, Cumhurbaşkanı’na ettiği hakaret de yanına kâr kalır.

İşte konuya böyle bakıyor CHP yönetimi!

Üstelik, önlerinde Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir örnek var. Sarf ettiği sözlerden dolayı hakkında pek çok dava açılıyor, bol bol tazminat ödüyor. Bu paralar da kimi zaman “yardım”, kimi zaman da Kayseri örneğinde olduğu gibi “sucuk ekmek” olarak vatandaşa gidiyor.

Kılıçdaroğlu cebinden mi veriyor bu paraları?..

İşte bu konu tam bir muamma! Kendisinin ödediğine yönelik hiç bir bilgi yok. İddialar ise muhtelif; bunlarla ilgili olarak da CHP’den herhangi bir açıklama yapılıp, kamuoyu aydınlatılmış değil.

İşte CHP’deki çark böyle dönüyor.

Söz konusu Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı Makamı olduğunda atış serbest! Hakaretin, suçlamanın bini bir para!

???

Kılıçdaroğlu, aylarca diline doladı, Erdoğan’a “diktatör bozuntusu” dedi. Ardından işi daha da ileri götürüp, “diktatör bozuntusu adam” ifadesini kullandı.

Yetmedi, “şeref ve namus” kavramlarını işin içine kattı.

Hakareti bir meziyet gibi yüceltip, kürsüden herkese ilan etti:

-Bu lafları ağırlaştırarak devam edeceğim. Ta ki seni susturana kadar.

Kılıçdaroğlu neler demedi ki?..

Cumhurbaşkanı’na en hassas olduğu yerden saldırıp, “Müslüman değil” ifadesini bile kullanabildi.

Bir gün hızını alamayıp, kameralar karşısında Erdoğan için aynen şu sözleri sarf etti:

-Ona zihinsel engelli demek bile biraz ödüllendirmek olur galiba. “Akılsız” demek en iyisi…

Seviyesizlik, bir ara dip yaptı. CHP’nin Genel Başkanı, Erdoğan’ı eleştirirken, meydanda halkın önünde “ana… ana…” dedi:

-Gerisini söylemeyeyim.

Bunlar benim hatırladıklarım. Meraklısı internete girip, kısa bir araştırma yapabilir. Kim bilir, daha neler çıkar, neler!..

İşte CHP’lilerin önünde böyle bir örnek var. Kılıçdaroğlu’na bakınca, Bülent Tezcan ve benzerlerinin söyledikleri sözleri yadırgamamak gerekir. Çünkü, Kemal Bey’in övünerek topluma sunduğu “Yeni CHP’de” bu tür davranışlar pirim yapıyor!

???

Benim asıl yadırgadığım, bazı CHP’lilerin dillerine sakız ettiği, “Gerginliği Erdoğan körüklüyor” suçlamaları. “Erdoğan bu sertlik dilini terk etse, Türkiye’de her şey çok farklı olacak” türünden ifadeleri.

İşte bu da tam bir “Yavuz Hırsız” tavrı.

Ne yapmış Erdoğan, konuşmalarına Kemal Bey’in annesini mi karıştırmış? CHP’lilerin şeref ve namuslarını mı işin içine katmış? Onlara yönelik olarak “akılsız, geri zekalı” gibi sözler mi sarf etmiş?

Sahi, ne yapmış ve hangi hakarette bulunmuş?

Kemal Bey, “Başkanlık Sistemi kan dökmeden bu ülkede gerçekleşmez” derken, “Gel bakalım, el mi yaman, bey mi yaman” cevabını mı vermiş? Yoksa, “sokak gösterileri haktır” diyen Kılıçdaroğlu’nun karşısına “yürüyün” diyerek, başka kitleleri mi yönlendirmiş?

Bunlar olmadığına göre, bu ülkedeki gerginliğin kaynağı belli…

Cevabını merak eden, bir salı günü TBMM’ye gidip, CHP Grup Toplantısı’na katılsın. Dişini sıkıp, Kemal Bey’i dinlesin. Oradaki seviyeyi görsün. Sonra da elini vicdanına koyup, gerekli değerlendirmeyi yapsın.

“Faşist diktatörün” hüküm sürdüğü bir ülkede, o lafların binde biri sarf edilebilir mi acaba?

Depremin yeniden sarstığı Pötürge'de halk tedirgin

Depremin yeniden sarstığı Pötürge'de halk tedirgin

10 Nisan'dan bu yana kısıtlama olmayan ilk hafta sonu

10 Nisan'dan bu yana kısıtlama olmayan ilk hafta sonu

Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

Manisa'da kovalamaca sırasında çatıdan düşen polis ve h&#x

Manisa'da kovalamaca sırasında çatıdan düşen polis ve hırsızlık zanlısı yaralandı