• $17,9536
  • €18,2929
  • 1027.51
  • 2857.18
26 Ekim 2017 Perşembe

Akşener, ektiklerini biçecek

Hayırlı olsun, Meral Akşener partisini kurdu. Adı da İyi Parti! İsimle olmuyor tabii; ne kadar “iyi”, ne kadar “kötü” olduğu zaman içinde görülecek elbette!

Ama “iyi” görünmek için, şimdiden gerekli tedbirler alınmış. En sağdan en sola, herkesin, her kesimin ağzına bir parmak bal sürülmüş.

MHP’liler çantada keklik!..

Akşener, “Ben genel başkan olup, ülkücüleri iktidara taşıyacağım” nutuklarını boşuna atmadı.

FETÖ’cüler elde bir!..

Geleneksel yemekleri maklube ile İyi Parti’nin amblemini yan yana koyun, verilen mesajı göreceksiniz. Bire bir aynı! Ama bu görüntüyü gölgelemek için Balyoz sanıkları da unutulmamış.

Sola gereken masajlar verilmiş durumda!..

Ataol Berhamoğlu, Cumhuriyet’te Akşener için yazılar yazdı. “Herkesçe desteklenmesi gerekir” ifadesini kullandı.

Karışık-kuruşuk ne idüğü belli olmayanlar bile kendilerini bulabilir İyi Parti’de!..

Türk Solu Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü Ali Özsoy, televizyona çıkıp, “Ben Akşener’in partisinin Türkiye için çok yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

Biliyorsunuz, bu derginin eski Genel Yayın Müdürü Gökçe Fırat’ın FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Dergi, “Ordu Göreve” pankartları açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeteri kadar sövdü. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu da kapak yapıp, “İyi Bilmezdik” başlığı attı.

“Geziciler” çok önceden bağlandı!..

Meral Hanım, henüz MHP’den ayrılmamışken, onlara selamı çaktı. Kendi oğlunun bile Gezi Olayları’na katıldığını söyleyip, sempatilerini kazandı. O olaylarda yer alan Halk Evleri, DHKP-C ve bilumum aşırı sol unsurları yanına almak için gerekeni yaptı.

Yetmedi, sola verilen mesajlar, İyi Parti’nin ilanı için Nazım Hikmet Kültür ve Kongre Salonu seçilerek, iyice perçinlendi.

Eski DYP, ANAP ve DSP’lilerde problem görülmüyor zaten…

Bakın kurucular kurulu listesine, oradaki bu partilere mensup eskilerin ağırlığını göreceksiniz.

Meral Hanım, azınlıkları da unutmamış durumda…

Bu amaçla siyasi literatüre bir kavram bile ekledi. Kurucular Kurulu’ndaki Elmas Gırağos, millete “Ermeni bir Türk milliyetçisi” olarak sunuldu. “Nasıl olur?” demeyin, yapıldı ve oldu işte.

Dış çevrelere gelince…

Orada hiçbir problem yok. Meral Hanım’ın adı ortaya atılır atılmaz, ABD’den de AB’den de gereken destekler veriliyor. İşin o tarafı tıkır tıkır işliyor.

Bakınca görülüyor zaten: Daha ilk adımda herkese “iyi görünmek” ve “iyi olmak” için ne gerekiyorsa yapılmış durumda!

???

Türlü gibi! İyi Parti’de her damak tadına uygun malzeme bulmak mümkün. Türlü tenceresinde nasıl patlıcanla kabak yan yanaysa, İyi Parti’de de MHP’lilerle solun her kesimi, FETÖ’cüler ve kendilerine “ulusalcılar” adı verenler kol kola.

Meral Akşener de bu tabloya uygun olarak seçilmiş bir isim. Önce, DYP Kadın Kolları’nda kendini gösterdi. Ardından Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı yöneticisi olarak Tansu Çiller’in uçağında yer almaya başladı. DYP’den milletvekili ve bakan oldu, Özer Uçuran Çiller’in en güvendiği elemanlar arasında yer aldı. Sonra ne olduysa oldu, Genel Başkanına bayrak açtı, Köksal Toptan’ın Çiller’i devirme çabalarına destek verdi. Tabii, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’la yan yana verdiği fotoğrafları da unutmamak lazım.

Adı, bir dönem AK Parti kurucuları arasında yer aldı. Ama Meral Hanım, herkesi şaşırtıp, AK Parti değil, MHP’de karar kıldı. Hakkını yememek lazım, Devlet Bahçeli’den de ciddi destek gördü.

Sonrasını biliyorsunuz zaten…

Meral Hanım’ın siyaset macerası, şimdi İyi Parti’de devam edecek. Geçmişte çeşitli çevrelere verdiği selamların meyvelerini toplamaya çalışacak.

“Erdoğan olmasın da kim olursa olsun” diyen bütün çevrelerden destek alıyor. Baksanıza, CHP’nin altını oymasına rağmen, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bile Akşener’le ilgili olarak olumlu mesajlar yükseliyor.

Kendisini, “Ermeni Türk Milliyetçilerinden” dahi destek alan bir siyasi figür olarak gören Akşener de belli ki “kim tutar beni” diye düşünüyor!

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü