• $9,7391
  • €11,3699
  • 561.261
  • 1479.93
3 Ağustos 2021 Salı

Yalan, dolan, ahlaksızlık…

Evet, yanıyoruz. Büyük bir ihtimalle de yakılıyoruz! Karşı karşıya kaldığımız sıkıntının boyutları büyük. Ölenlerimiz, evini, yurdunu terk etmek zorunda olanlarımız var. Maddi-manevi büyük kayıplarla karşı karşıyayız...

İnkâr eden yok bunları.

Ama asla aciz durumda değiliz. 130 civarında yangının, 120'ye yakını kısa sürede ve elverişsiz hava şartlarına rağmen kontrol altına aldık. ABD ve Avustralya'nın yaşadığı sıkıntılara bakınca çok, ama çok iyi bir sınav verdiğimiz görülüyor zaten. Dünya yangın istatistikleri ortada: Orman yangınlarına zamanında müdahale ve etkili mücadelede en iyi ülkelerden biriyiz. Ayrıca, onlarda PKK gibi ülkelerinin akciğerlerine saldıran bir bela da yok!

Varsa bu konuda bizim kadar başarılı bir başka babayiğit gelsin!

Üstelik, biz büyük ve sistemli bir saldırı altındayız...

Kirletme ve algı operasyonlarının hedefi bir ülkede yaşıyoruz. Her şey ortada: Yangınlarla birlikte yaygaralar ve kirletme çabaları da başladı. Önce, "uçak yok" dediler. Uçaktan daha etkili 45 yangın söndürme helikopterimizi görmezlikten geldiler. Oysa, halen 16 uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 1 insansız helikopter, 708 arazöz, 120 iş makinesi ve 5 bine yakın personelle mücadele sürüyor. Azerbaycan'dan gelen geniş ekip ve 50'ye yakın itfaiye aracı da cabası.

Sonra, THK üzerinden saldırıya geçtiler...

2015-2016 yıllarında elinde yeterli uçak olmadığından, üniversitesinde uçuş eğitimi veremediği için ailelerin bastığı çökmüş THK'yı allayıp pullayıp önümüze koydular.

Bitmedi, sosyal medyadan "isyan çağrıları" yaptılar. Yetmedi, Anayasa ve yasaların imkânsız kıldığı "yanan alanlara otel dikileceği" yalanına sarıldılar.

Ahlak yoksunluğunun envai çeşidinden örnekler verdiler. Halk tabiri ile yalan ve iftiranın dibine vurdular!

Bu ülkeyi yönetenlere her türlü yaftayı yapıştırdılar, ama ormanlarımızı hedef gösteren PKK eşkıyasına tek laf etmediler. Hem de elde ciddi veriler bulunmasına ve birinin yakalanmasına rağmen!

Nihayet bir araya geldiler, dünyadan yardım dileniyorlar. "Help Turkey" başlıkları altında batıya "Öldük, bittik, batıyoruz" mesajları gönderiyorlar.

Maksat yardım almak değil elbette. Amaç, kirletmek ve "Türkiye acz içinde kıvranıyor" görüntüsü vermek!

Belli bir merkezden yönetilip, yönlendirildikleri belli! Sosyal medyada öyle paylaşımlar yapıyorlar ki, sanırsınız tamamı yangın uzmanı. Sanki alandaymışçasına "Etkili soğutma çalışması yapılamıyor, söndürülen alanlar yeniden tutuşuyor" diye feryat ediyorlar...

Lafı evirip çevirmenin anlamı yok. Ahlak yoksunu, ülke ve halk düşmanı bunlar. Şu ana kadar elini taşın altına koyan bir tanesini görmedim. Ama konu kirletmeye, çarpıtmaya, ülkeyi yönetenleri sıkıntıya sokmak için çırpınmaya gelince, adeta devleşiyorlar.

Bölgedeki vatandaş, yangın tüpü, kova, süpürge, eline ne geçirirse alana koşarken, hayatını tehlikeye sokup cananı dişine takarken, bunlar o mücadeleyi kirletmek için çırpınıyorlar.

17 Ağustos Depremi'nde enkazlardan değerli eşya çalmaya çalışanlar vardı. Bunlar da felaketten rant devşirmeye çalışıyorlar! Fark yok aralarında.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı