20 Temmuz 2021 Salı

Bayramlar bayram olsun

Yeni bir bayram sabahına daha uyandık. Kurban Bayramı'nı idrak edecek, dini vecibelerimizi yerine getirecek, birbirimizle bayramlaşacak, örf, âdet ve geleneklerimiz doğrultusunda özel günler geçireceğiz.

Bu arada, her zaman olduğu gibi çoğumuz yine sosyal medya ile haşır-neşir olacak. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu çünkü! Kimi abone, kimi arkadaş, kimi de takipçi peşinde koşacak. "Beş kişi geldi, üç kişi gitti" hesapları yapılacak. Dijital platformların etkileme, yönlendirme, hatta yönetme çabaları ise devam edecek. "Dijital Faşizm" evimizde, işyerimizde, çevremizde at koşturmaya devam edecek...

Siz, belki İsrail'in Filistin'de uyguladığı zulmün bir fotoğrafını ekleyerek, mazlumların da bayramını kutlayacaksınız.

Hemen o paylaşım kaldırılacak, hesabınıza engelleme gelecek.

Belki de Kafkas Aslanlarından birinin fotoğrafını koyacak, bayram paylaşımında şehitlere de gönderme yapacaksınız.

"Terörist o" diye uyarı gelecek. Belki de hesabınız askıya alıp kilitlenecek.

Kim bilir, aranızdan LBGT'lileri eleştirenler de çıkacak. Hemen bir savunma mekanizması ve "yapamazsın" dayatması ile karşı karşıya kalacaksınız. Dijital Faşizm, bayramda da yakanıza yapışacak.

Üstelik bunlar sır değil. Açıktan göstere göstere yapılıyor. Bazen başımıza geliyor, sık sık da çeşitli örnekleri ile karşılaşıyoruz. Planlı ve sistemli şekilde yapılan küresel bir dayatma ile karşı karşıyayız. "Benim gibi düşüneceksin, benim gösterdiğim şekilde yaşayacaksın, benim çizdiğim sınırların dışına çıkmayacaksın" dayatması bu!

"İfade özgürlüğü gibi" süslü laflar da hikâyeden ibaret!

Sizin eliniz kolunuz bağlanırken, gerçek teröristler "mavi tıklarla" karşınıza çıkacak. Yetmeyecek, organize suç örgütü liderleri "takip edilmesi-izlenmesi" tavsiye edilerek allanıp pullanacak.

Taşlar bağlanırken köpekler serbest bırakılacak!

Kendi ülkenizde, kendi değerleriniz ve savunduğunuz fikirler tu-kaka edilecek, yerden yere vurulacak. Bu ülkenin İletişim Başkanı'nın "ASALA bir terör örgütüdür" paylaşımı bile sansürlenip kaldırılacak.

Kabul edilebilir ve sürdürülebilir bir durum mu bu?

Tabii ki değil. Olamaz, sürdürülemez ve vakit geçirilmeden tedbir almak gerekli. Aksi takdirde çok geç olacak! FETÖ nasıl bu ülkenin kılcal damarlarına kadar sirayet etmişse, bunlar da farklı metotlarla aynısını yapıyorlar. Üstelik gizli saklı da değil, açıktan faaliyet icra ediyorlar.

İşte bu yüzden "Dijital Vatan" diye bir gerçeğin bulunduğunu kabul edip gereğini yapmak zorundayız.

Uzaktan atış yapıp, sistemli bir şekilde kendi değerlerini bize kabul ettirecekler. Gerektiğinde her şeyi kirletip, bunun üzerinden operasyonlar düzenleyecekler. Beğenmedikleri, işlerine gelmeyen ne varsa sansürleyecekler. Sizin yasal düzenlemelerinizi, mahkeme kararlarınızı tanımayacaklar, diledikleri gibi at koşturacaklar. Üstüne bir de para kazanacaklar.

Bütün iplerin ellerinde olduğu küresel bir imparatorluk oluşturacaklar!

Yok, öyle şey...

Bu saldırı, kirlilik ve yönlendirmelerden arınmış nice mutlu, huzurlu bayramlar yaşamanız dileğiyle bayramınız bayram olsun.

<p>Kahraman polis memuru Fethi Sekin'in  şehit olduğu saldırıya bomba temin eden PKK'lı teröristin i

Bombalar tatlı kutularında gelmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı