• $8,6218
  • €10,123
  • 491.919
  • 1385.61
29 Temmuz 2021 Perşembe

Hormonlu, fonlu anketler...

Seçime henüz çok zaman var. HDP, kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya. Muhalefetin dışında seçimden bahseden yok. Onların da hiçbir yaptırım gücü bulunmuyor. Buna karşılık birkaç gün içinde seçim yapılacakmış gibi anket üzerine anket yayınlanıyor...

Bunların çoğu, ne idüğü belirsiz yabancı firmalar. Ortada fol da yumurta da yokken, bir anket yarışması içindeler. Yaptıkları iddia edilen ve peş peşe yayınlanan bu anketlerin tamamının ortak yanı aynı:

Ak Parti eriyor, giderek yok oluyor. MHP sürekli olarak barajın altında. Henüz kapatılıp kapatılmayacağı belli olmayan HDP her şart altında barajın üzerinde. Bütün yaşanan skandallara rağmen İyi Parti yüzde 13-15'lerde. CHP ise ciddi atakta.

En önemlisi ise, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil. Araştırmalar adı sanı belli olmayan meçhul bir isim üzerinden yapılıyor. Vatandaşın önüne bir hayal konuluyor. Ona göre karar vermesi isteniyor. Olabilir mi böyle bir şey? Olmaz, ama yapılıyor işte. Amaç halkı bilgilendirmek değil, yönlendirmek olunca, normal tabii ki bu yaşananlar!

Ayrıca, anket dediğin bedavaya yapılmaz. Ciddi anket, büyük bir kaynak gerektirir. Kim fonluyor bu anket firmalarını? Paranın kaynağı nereden? Niçin seçim zamanı olmamasına rağmen, bu kadar parayı gözden çıkarıyor bu anket firmaları?

Hiçbiri belli değil, tamamı muamma!

Tek bildiğimiz ve görünen, yabancı firmaların yaptığı bu anketleri en fazla köpürtenler, yine yabancı kuruluşlar tarafından fonlandığı ortaya çıkan sözde medya kuruluşları. Ne anlama geliyor bu? Garip değil mi sizce de?

Anlaşılmaz gibi görünen, hiçbir mantıki izahı bulunmayan böyle bir tablonun, aslında makul bir açıklaması var elbette. Öyle görülüyor ki, hormonlu bu anketlerin tamamı! Belli amaçlarla yapılıyor. Karalamak, kirletmek, kafaları bulandırmak, yönlendirmek ve kitleleri belli amaçlara doğru kanalize etmek, ulaşmak istedikleri hedef.

Anketten çok, illüzyon ya da gözbağcılık sanatının yansımaları adını verebiliriz bunlara. Hepsi, Türkiye'ye yönelik sistemli bir çalışmanın sonuçları. Türkiye'de bazı gazeteciler ve basın kuruluşları ne için fonlanıyorsa, bu anketler de onun için düzenleniyor. Bakın, "yapılıyor" demiyorum, bunlar üretiliyor!

Tartışılacak bir durum yok. Her şey açık ve net olarak ortada: Türkiye'ye yönelik sistemli ve son derece yoğun bir karartma ve yönlendirme kampanyası ile karşı karşıyayız. Hep söylüyorum, artık parayı veren düdüğü çalıyor. Maalesef çevremizde "Ben düdüğüm, çalabilirsiniz" diyen bol miktarda kişi ve kuruluş var. Yıllardır tepe tepe kullanıyorlar bunları. Yapılan sözde anketleri (Düzgün anket firmaları üzerine alınmasın) bu çerçevede değerlendirmek gerekli.

Vatandaş da öyle yapıyor zaten. İtibar etmiyor çoğuna. Çünkü biz bu konuda şerbetliyiz. Çok ciddi saldırılarla karşı karşıya kaldık ve önemli tecrübeler elde ettik. O yüzden başka ülkelerde olduğu gibi kolay kolay sonuç alamıyorlar. Yine de pes etmiyorlar. Azimli ve kararlı bir şekilde ülkeyi ve milleti yönlendirme çabalarını sürdürüyorlar.

Hepsi milletin ferasetini takılıyor çok şükür!

<p>Milyonların beklediği TEKNOFEST  başladı. 5 milyon TL'nin üzerinde ödüllü yarışların yer aldığı a

TEKNOFEST'te ilk gün! Heyecan dorukta

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri