• $13,5893
  • €15,3455
  • 799.656
  • 1951.17
14 Şubat 2019 Perşembe

Beka mı değil mi, siz karar verin

“Hadi canım o kadar da değil” diyenler olsa da, bazıları “Çok büyütülüyor” dese de, Erdoğan da Bahçeli de ısrarlı. Erdoğan, “Bu seçimler, ülkemiz açısından bir beka meselesine, bir beka seçimine dönüşmüştür” diyor. Bahçeli de her fırsatta benzer ifadeler kullanıyor…

Peki, muhalefet ne diyor?

CHP ve İyi Parti tersini söylüyor. Fakat HDP, Cumhur İttifakı liderlerini destekleyen sözler ve tavırlar sergiliyor. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin son konuşmasını dinlediniz mi? Kelimenin tam anlamıyla tüyler ürpertici. Ne yapmak istediklerini, hangi hedefe ulaşmaya çalıştıklarını açıktan ilan ediyor. Adeta, “Evet bu seçimler Türkiye Cumhuriyeti için bir beka meselesidir” diye bağırıyor.

Temelli, “Kürdistan’da kazanacağız. Batıda da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz” diyor…

Ne demek Kürdistan? Türkiye’de öyle bir bölge mi var? Yok ama, Temelli bir hayal ve hedeften bahsediyor. “Ulaşmak istediğimiz nokta Kürdistan” mesajını veriyor.

PKK, bu hedefe ulaşmak için kuruldu!

Batılı bazı güçler terör örgütlerini bu amaç için kullandı!

Bu hedef uğruna binlerce insanımızı kaybettik biz. Yüz milyarlarca dolar zarara uğradık. On yıllar boyunca gözyaşı döktük.

Temelli’nin sözleri son derece açık ve net. Türkiye’yi bölüp parçalama hayalleri halen devam ediyor. Üstelik bu amaç açıktan dillendiriliyor. “Beka meselesi” derken, Erdoğan ve Bahçeli işte bunu kastediyor!

***

Şu ifadeye bakın:

“Batıda AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz.”

Temelli, yeter ki “AK Parti ve MHP kazanmasın” demek istiyor. Bu amaçla oyların kime verildiğinin önemli olmadığını anlatmaya çalışıyor:

-Hem kazanacağız, hem kaybettireceğiz.

Ve ekliyor:

-Türkiye’nin her yerinde AKP-MHP ittifakını geriletmek için verilen her oy, barışa verilen oydur.

Bölücü literatürde “barışın” ne anlama geldiğini artık çok iyi biliyoruz biz. “Barış” demek PKK’lı bölücü teröristlere destek, kan ve gözyaşı demek!

Temelli de bunu saklamıyor zaten. Özellikle belli şehirleri seçip, bu ülkede hendekler kazıp başkaldıran bölücülere selam göndermeyi ihmal etmiyor:

-İstanbul’daki, Adana’daki oyunuz ile Cizre, Sur, Silopi halkına selam edeceğimizi asla unutmayalım.

Sırf bu amaçla CHP, İyi Parti veya SP adaylarını destekleyeceklerini ilan ediyor. Kitlesini motive edip, “fark etmez” diyor; bu partilere verilecek oyların da ulaşmak istedikleri amaca hizmet edeceğini anlatmaya çalışıyor.

“Yeter ki Ak Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı gerilesin” diyor! 31 Mart seçim stratejilerini sadece kazanmak değil, aynı zamanda kaybettirmek üzerine kurduklarını anlatıyor. Böyle bir tablonun kendilerini rahatlatacağını söylüyor. HDP’ye oy ister gibi CHP, İyi Parti ve SP’ye oy istiyor! En önemlisi ise, bütün bunları gizli saklı yapmıyor. Açıktan kamuoyunun önünde ilan ediyor. Saklamıyor; ne yapmak istediklerini seçmenin önünde açık ve net bir dille ifade ediyor.

Şimdi tekrar başa dönüp sormak istiyorum: 31 Mart Seçimleri, sadece mahalli seçim miymiş, yoksa ülkenin bekasını ilgilendiren boyutu da var mıymış?

Kararı siz verin!

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!