• $17,8939
  • €18,4432
  • 1029.42
  • 2829.58
31 Ocak 2019 Perşembe

Kılıçdaroğlu ölü diriltti

Meral Akşener, “Yok öyle şey. Olmayan şeyleri anlatmaktan yorulduk” dese de ortada bir gerçek var. CHP ile HDP bir ittifak anlaşması yapmış durumda. CHP’de adaylar tespit edilirken bunun sancıları yaşanıyor, kavga devam ediyor…

İyi Parti de CHP ile ittifak yaptığına göre… Doğal olarak CHP-HDP ittifakına bulaşmış oluyor. Yani, gerçekte var öyle bir şey!

HDP, İstanbul, İzmir ve Adana’da aday çıkarmayacak. Tabanına CHP’yi destekleme talimatı verecek. Eğer Ankara’da Mansur Yavaş olmasaydı, aynı ittifak Başkent’te de yapılacaktı. Ancak, Yavaş’ın geçmişi, bir dönem MHP’de siyaset yapması bu ittifakı engelledi.

Sonuçta, eğer Genel Merkez’den gelen talimata uyarlarsa, İyi Partililer bazı illerde HDP ile aynı adaya oy verecek.

CHP de zaten adaylarını ona göre belirliyor.

Bütün tepkilere rağmen, İzmir’de Tunç Soyer gibi HDP’nin sıcak baktığı bir ismin, Kılıçdaroğlu tarafından bastırılarak aday yapılması bunun bir göstergesi. Biliyorsunuz Tunç Soyer, 12 Eylül Darbesi’nin Ankara’daki Başsavcısı Nurettin Soyer’in oğlu. Nurettin Soyer, ülkücülerle birlikte devrimcilere de yaptığı zulümlerle tanınıyor. Bir insanlık suçu olan “işkencecilikle” suçlanıyor. Buna rağmen Kılıçdaroğlu tarafından ısrarla aday gösterilmesinin HDP ittifakı dışında izahı yok!

Sadece bu kadar değil, başka isimler de var:

Mesela İstanbul Kadıköy’de aday gösterilen Şerdil Dara Odabaşı HDP tarafından destekleniyor. Ortaya çıkan tepkiler yüzünden CHP Parti Meclisi’nde zar zor 29 ret, 30 kabul oyu ile seçildi. Ancak, itirazlar var. Bazı CHP’ler, PM’de salt çoğunluğun 31 olduğunu, 30 oyun seçilmek için yeterli sayılmayacağını söylüyorlar. Kılıçdaroğlu, ya bu isimden vazgeçecek ya da PM’yi ikna edip, 2 Şubat’ta yeniden oylatacak.

Kılıçdaroğlu Adana Yüreğir ve Mersin Akdeniz’de de HDP’ye yakın isimleri aday yapacaktı. Tepkilerden çekindi ve operasyonu 2 Şubat’taki PM toplantısına erteledi.

Operasyon, Belediye Meclisi üyelikleri için adaylar belirlenirken görülecek zaten. İstanbul, İzmir ve Adana başta olmak üzere pek çok yerde CHP listelerine HDP’li isimler yerleştirilerek. CHP’de asıl kıyamet o zaman kopacak.

Sonuçta, ortada “olmayan bir şey değil”, Kılıçdaroğlu tarafından planlı biçimde yürütülen bir operasyon var.

HHH

Biliyor musunuz, Kılıçdaroğlu seçim öncesi bir ölüyü de canlandırdı:

Ayak oyunları yaptı, kumpaslar kurdu. Beğenmediği, istemediği, kendisine sıkıntı vereceğini düşündüğü CHP’li belediye başkanlarının üzerini çizdi.

İsim mi istiyorsunuz, Foça’da Gökhan Demirağ, Menemen’de Tahir Şahin, Ortaca’da Hasan Karaçelik, Marmaris’te Ali Acar ve diğerleri…

Bunlar güçlü isimler ve çoğuna DSP yolu göründü.

Ayrıca, büyük illerdeki ilçelerde ilan edilmemiş adaylar var. 2 Şubat’taki PM toplantısının ardından oralardan da DSP’ye kayışlar olacak.

Şişli’de Mustafa Sarıgül, DSP’de karar kıldı. Gaziantep’te CHP’nin değerlendirmediği Celal Doğan’ın DSP’den aday olabileceği söyleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun ihtirası ve hataları yüzünden 31 Mart’ta DSP sürpriz yaparsa şaşırmayın derim!

<p> </p>

Cemevi provokasyonlarının perde arkası

Meryem Uzerli'den milyon dolarlık paylaşımlar! O fotoğraflar Instagram'ı salladı

Türkiye'nin en yakışıklı jönü belli oldu! Burak Özçivit listeye bile giremedi

Defne Samyeli'den hayranlarına müjde: Bu yıl 3 single çıkarmış olacağım