• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
18 Aralık 2023 Pazartesi

ABD, Gazze'de sivil katliamlara delil bulamıyor!

İsrail'in Gazze'de 7 Ekim'den itibaren işlediği savaş suçları, İsrail'in 75 yıllık utanç kitabının sayfalarını artırıyor. Soykırım ve barbarlıkta İsrail kendisiyle yarışıyor. İnsanın kanını donduran vakalar İsrail askerlerinin zulümde bir sınırlarının olmadığı gösteriyor. Gazze'de soykırımcı İsrail'in işlediği insanlık suçlarına karşı bize düşen ise kelamımızla, kalemimizle ve kalbimizle Filistinlilere destek olmak. Yaşananların unutulmaması için tarihe kayıt düşmek.

İsrail, Gazze'de insanlık haysiyetini ayaklar alan binlerce suç işledi. Bu suçların her biri İsrail ve destekçilerinin her ortamda yüzüne çarpılacak büyüklükte. Gazeteciler, sağlıkçılar, çocuklar, kadınlar, gençler, yaşlılar, hedef gözetilerek katlediliyor. Hastaneler, okullar, kamu binaları, elektrik ve su sağlayan mekânlar bombalanıyor. Bırakın binlerce vakayı bunlardan tek bir tanesi bile dünyanın ayağa kalmasına yeterdi. Ancak mağdurlar Müslüman Filistinliler, failler de ABD destekli İsrailliler olunca emperyalist devletlerin yöneticileri üç maymunu oynuyor. Son bir haftada İsrail'in işlediği suçlardan birkaçına bakmak bile İsrail'in insan ve yaşam hakkını nasıl ayaklar altına altığını gösteriyor.

İsrail askerlerinin Hamas'ın esir ettiği 3 İsrail vatandaşını nasıl öldürdüğünün ayrıntıları belli oldukça işgalci İsrail'in yaptıkları sivil katliamın boyutları da ortaya çıkıyor. İsrail'in kendi vatandaşlarını vurduğu olay şöyle gerçekleşiyor... İsrail askerleri Şucaiye'de 3 İsrailli esiri tehdit olarak tanımlıyor. Üç rehine üstsüz olmasına ve beyaz bayrak sallamasına rağmen İsrail askerleri tarafından vuruluyor. Üstelik esirlerden biri İbranice 'İmdat' diye bağırıyor. Beyaz bayrak sallayan birinin vurulması İsrail'in Gazze'de silahlı-sivil ayrımı yapmadığının en açık delilidir. Ayrıca 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak İsrailli bir askerin yaptığı şu açıklamada sivil katliamın boyutunu gösteriyor: "Onlarla birlikte savaştım; talimatlar şöyleydi. Çatışma bölgesinde kalan herkes teröristtir, ateş edin".

Bir başka olayda ise soykırımcı İsrail askeri öldürdüğü genç Filistinli kadının kolyesini çalıyor. Oradan yaptığı paylaşımla çaldığı kolyeyi sevgilisine hediye edeceğini söylüyor. Bir diğer soykırım suçlusu asker ise katlettiği Gazzeli kadının yüzüğünü çalıyor. Kendi gibi İsrail askeri çetesinin üyesi olan kadın askere o yüzükle evlilik teklif ediyor. Bu görüntüleri utanmadan paylaşıyorlar.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, 4 Aralık 2023 tarihinde de Gazze'de öldürülen binlerce sivil için "İsrail'in sivilleri kasten öldürdüğüne dair kanıt görmedik" demişti. Ortada binlerce delil varken ve İsrail örgütünün sözcüleri her seferinde sivilleri bilerek katlettiğini söylerken, ABD'li yetkililer delil bulamıyor!

Dünyada milyarlarca insanın kanını donduracak bu olaylar sözde devlet özde bir örgüt olan İsrailli askerler tarafından yapılıyor. Normal insanların aklına bile gelemeyecek bu barbarlık hasta ruhlu işgalci İsraillilerin rutin davranışları olmuş. Yaptıkları vahşet ve soykırım yetmemiş gibi bu insanlık dışı davranışları akıl ve ruh sağlıklarının da bozulduğunu gösteriyor. Bu barbarlıkları dünyanın geleceği için en büyük tehlikelerden biri. Dünya İsrail sorunuyla birlikte akıl ve ruh sağlığı bozulmuş bir barbar ordusu tehlikesiyle de mücadele etmek zorunda.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi