• $28,9803
  • €31,2627
  • 1868.42
  • 7913.76
9 Ocak 2023 Pazartesi

ODTÜ'nün köpekleri serbest, taşları bağlı

B.

Sir Percy Hobart, Normandiya çıkarmasının kaderine yön veren adamdır. Bir diğer ifadeyle günümüz dünya düzeni Hobart'ın komiklikleri sayesinde oluşmuştur.

O güne kadar bilinen tank sistemlerinin dışına çıkmıştı Hobart. Eserleri alışılmadık şeyler olduğu için, bunlara Hobart'ın komiklikleri demişlerdi. Neler neler yapmadı ki; suda yüzebilen amfibik tanklar, mayın temizleyen tanklar, kuvvetli çalıları ve ağaçları yıkarak yol açan tanklar, büyük hendekleri geçebilecek tanklar...

Bunlar sayesinde müttefikler Normandiya çıkarmasını başarıyla gerçekleştirebilmiş, can kaybını en aza indirebilmiştir.

Hobart'ın eserleri yalnız bir muharebenin bir savaşın değil, milletlerin hatta dünyanın kaderini değiştirmiştir.

ODTÜ Savunma Sanayii Topluluğu tarafından 5-6 Ocak tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenmesi planlanan ikinci ODTÜ Savunma Sanayii Zirvesi etkinliği, PKK terör örgütü ve benzeri marjinal oluşumlara iltisaklı kimselerce sabote edildi. Zirveyi düzenleyen topluluğun amacı açık: ODTÜ başta olmak üzere Ankara'da eğitim gören mühendis adaylarına, bizim gençlerimize savunma sanayimize, dolayısıyla vatanımıza ve milletimize faydalı olacak çalışmalara yönelik bir ufuk sunmak. Savunma sanayimiz yükselen değerimiz. Kimler katılmayacaktı ki zirveye?

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Vizyoner Genç, Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi ve Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SaSaD) etkinliğe desteklerini paylaşmıştı. SSB, Aselsan, Havelsan, Roketsan, TUSAŞ, Meteksan, Nero, Asisguard, Görev Dış Ticaret, Milsoft ve Tübitak Sage gibi önemli kurum ve firmaların konuşma oturumları ile gençlere gelecek vizyonu çizeceği etkinlikte milli savunma sanayiimizin SimBT, MKE gibi pek çok önemli firması da stant açacaktı.

Dedik ya vatan millet menfaatine, gençlere ufuk olacak bir etkinlikti. Boş durur mu yezitler? Sabahın erken saatlerinde çoğu üniversite ile öğrencilikle alakası olmayan bir grup terör yandaşı basmış kongre merkezini. ODTÜ bunlara mani olmak yerine uzaktan takip etmiş ve stantlara 40.000 liralık zarar verilmesine göz yummuş.

Okulun vatansever gençleri gelince de kendilerine merkezden uzak durmaları söylenmiş.

Hani o meşhur Bektaşi babasının fıkrası var ya; köpekleri salmış, taşları bağlamışlar.

Bizimkiler çırak olmuşlar öz vatanımızda, kendi etkinliklerinde; eşkıya söz sahibi olmuş. ODTÜ yönetimi söz konusu etkinlik dahil olmak üzere bütün etkinliklerin iptal edildiğini duyurmuş.

Oysa gençlerimiz üniversitenin güvenliğine gerekeni söylemiş "siz gerekli önlemleri alamıyorsanız biz bunları oradan çıkarırız" demiş.

Peki ne yapmış üniversite yönetimi? Sanki ayıplı, kusurlu bir şey yapıyorlarmışçasına gençlerimize sakın ha buraya yaklaşmayın demiş.

Üniversite ile öğrencilikle alakası olmayan eşkıya üniversiteyi terk etmiş.

Anlamadıkları şey şu: Mayasında vatanperverlik olan bu milletin evlatları barajın kapağını patlattı. Türkiye savunma sanayii konusunda yürütülen çalışmaların odak noktası durumunda.

Hobart'ın adını unutturacak, milletimizin intibakına hizmet edecek nice Selçuk Bayraktarlar yetişiyor ve yetişecek. Hatta günü gelecek Bayraktar'ı da geçecek vatanperver mucitler dünya savaş doktrinini değiştirecek hizmetlere imza atacaklar. Bayraktar ise bir yol başı, bir pir olarak yad edilecek.

Bu gidişata üç beş çapulcunun serkeşliği mani olabilir mi?

Olamaz!

Bunların yaptığı yalnızca kendi serkeşlik ihtiyaçlarını karşılamak, sapkınlıklarını tatmin etmek.

Üniversite de takındığı tutumla bunlara çanak tutmuş oldu.

Bir fazlası değil.

<p>Edinilen bilgiye göre, merkez Mezitli ilçesi Menderes Mahallesi'nde N.E.'ye ait 33 A 4155 plakalı

Yanan otomobili balkondan söndürmeye çalıştı

Taraftar bu transfere çok şaşıracak! İşte Fenerbahçe'nin stoper listesi

Yargı'nın Ceylin'i Pınar Deniz'in eski hali görenleri şaşırttı! Estetiğim yok diyordu ama...

Davinson Sanchez'den Falcao itirafı! ''Her şey söylediği gibi oldu''