• $7,3592
  • €8,9582
  • 436.724
  • 1536.11
09 Mayıs 2011 Pazartesi

En zor maçta en değerli gol

Zirve yarışı soluk soluğa.. Önceki günkü gerilimin içeriği başka ama zirvenin gerilimi de başka bir boyutta... Gerçekten bu yarışa her yürek dayanmaz.
Karabük deplasmanı en zor maçıydı F.Bahçe'nin... İlk yarıda öyle çok sıkıntı çektiler ki... Sol kanat resmen çöktü. Ve hücumda Alex'in şutu dışında pozisyonları yok..
Zaten F.Bahçe'nin Buca maçından beri futbolunda geriye gidiş var. Özellikle Karabük gibi orta sahayı daraltan, çok sıkı tutan takımlara karşı çözüm üretebilmiş değil. Karabük yakaladığı çok önemli fırsatları kullanamadı. Yatsın kalksın dua etsinler..!     

ANLIK SAVUNMA ZAAFI
İkinci yarıya gelince...
F.Bahçe daha istekliydi...
Biraz daha derlenip toparlandı... Alex etkili paslar attı. Gökhan Gönül hızır gibiydi. Mehmet Topuz inanılmaz çalıştı. Müthiş ikiliydiler.
Stoch çalışkandı, Niang etkisizdi...
Ve bir duran toptan Lugano, F.Bahçe için altın değerinde golü attı. Pozisyon Muhammet adına müthiş talihsiz, Fener adına büyük şanstı... Lugano orada bir anda bitti, işi de bitirdi.. Ayakla ilk golüydü...
Golde Alex'in bir anlık ortaya çıkışı var. Ama ben Gökhan Gönül'deki oyun hırsına, futbol aşkına, iştahına hayranım. Alkışlar!
Buca-Trabzon maçına baktığımızda erken bir Burak golü var. Sonra uzun süre 'idare etme' anlayışı sıkıntı yarattı. Buca'nın beraberlik golü Karadeniz'i resmen dondurdu! Umut çok gole bedel bir gol attı, son dakikaların takımı Trabzon da şokun altından kalkmayı yine başardı...

ALLAH YÜREK VERSİN
Özetle; F.Bahçe en zor maçı 3 puanla kapattı. Trabzon 'Bırakmam' mesajı verdi... Ligin ikinci yarısında çoşkulu bir hava yakalayan F.Bahçe ve Trabzon için artık son 180 dakika...
Zirvede sis perdesi aralanmış değil... Bu yarışa yürek dayanmaz diyenler sonuna kadar haklı. Futbolseverlere allah yardım etsin, sağlam bir yürek versin...
Açıkçası insan üzülüyor. İki şampiyon sloganı gerçekten güzel.. Ama şunu da eklemek istiyorum. Sanki kaybeden taraf averajla değil de puan farkıyla kaybederse daha az üzülecek!

<p>'Dünyada bir pandemi gerçeği var. Türkiye'de pandemiyle mücadele ediyor. Ekonomik ve sosyal hayat

'Marketlerdeki etiket anarşisi önlenmelidir'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kutup ayılarını görüntülemek istedi, az daha canından oluyordu!

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında