• $9,5313
  • €11,1413
  • 552.165
  • 1522.04
30 Temmuz 2021 Cuma

Kemal Bey'in “dostları” ormanlarımızı yakıyor

Antalya Manavgat'ta ilçe tarihinin en büyük orman yangını yaşandı. Yangın dört noktada aynı anda başladı. Yangında köyler, mahalleler alevlerin arasında kaldı. Bu yazı dün akşam baskıya gittiği saatlerde üç vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Türkiye'yi yasa boğan yangın haberleri Manavgat ile de sınırlı değildi. Osmaniye, Adana, Mersin, Marmaris ve Datça'dan da dün peş peşe yangın haberleri geldi. Ankara Polatlı'daki Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı çevresindeki ormanlık alanı yakmaya çalışan bir kişi ise suçüstü yakalandı.

Manavgat'taki yangının değişik noktalarda aynı anda başlaması sabotaj şüphesi doğurdu. Ve bunun üzerine de kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Ankara Polatlı'da bir kişinin ormanlık alanı ateşe vermeye çalışırken suçüstü yakalanması da gözlerin terör örgütü PKK'ya çevrilmesine neden oldu.

Avrupa'daki PKK'lı sosyal medya hesapları yangınları terör örgütüne bağlı "Ateşin çocukları" adlı bir başı bozuk çetesinin çıkardığını duyurdu.

Dün gün boyu sosyal medyada terör örgütü PKK lanetlendi ve muhalefet partileri, özellikle de CHP eleştirilerin odağı oldu.

Terör örgütü PKK'nın ormanlarımızı ateşe vermesi şaşılacak bir eylem olmaz. Daha önce de ormanlarımızı yakmış ve örgüt sitesinden bu vahşi sabotajları üstlenmişlerdi.

2019 Temmuz ve ağustos aylarında Antalya başta olmak üzere Muğla-Marmaris, Muğla Bodrum, Mersin, Balıkesir-Edremit, İzmir ve ilçeleri terör örgütünün hedefi olmuştu.

Terör örgütünün yaktığı ormanlarımızın dökümünü buraya aktarmaya çalıştım ancak sayfamın sınırlarını aştığı için maalesef yer veremedim. İlgilenenler internet arşivlerinde bu bilgileri rahatlıkla bulabilirler.

Ne yazık ki muhalefet partileri, basit oy hesapları uğruna bu gözü kara, insanlık ve doğa düşmanı terör örgütüyle yakınlaşma gafletine düştüler. Kuzey Irak'ta köşeye sıkışan terör örgütü ormanlarımızı ateşe vererek kendince bir çıkış yolu aramaktadır. Aslında bu sabotajlar ne kadar paniğe kapıldıklarını göstermektedir.

Şunun altını özellikle çizmek gerekiyor; Türkiye, ne terör örgütü ve HDP'yi ne de bu insanlık ve doğa düşmanı terör şebekesiyle yakınlık ve ittifak kuran muhalefet partilerini affetmeyecektir. Özellikle de bunda muhalefet partilerine makinist görevi gören CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorumluluğu büyüktür. Ormanlarımızı dahi ateşe veren bu terör şebekesiyle ittifak yapmanın laneti, CHP'nin tarihine bir kara leke olarak şimdiden geçmiştir. Bu lekeyi CHP tarihinden temizlemeleri de hiç kolay olmayacaktır.

<p>Türkiye'nin dış ticarette attığı  başarılı adımları görmezden geldi. İhracatta cumhuriyet rekorla

İhracat rakamlarını çarpıtan Meral Akşener'e cevap Bakan Muş'tan geldi

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak