21 Temmuz 2021 Çarşamba

Kandil de mi Kuvayi Milliye cephesinde?

Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre önce Twitter hesabının biyografisini güncelleyerek kendisine "gençlerin demokrat amcası" sıfatını verdi.

Gençler bundan ne kadar etkilendi, bilmiyorum. Ama çok geçmeden Kemal Bey'in maskesi düştü. "Demokrat amca" gitti, yerine "Suriyelileri geri göndereceğim" diyen adeta yabancı düşmanı bir "faşist amca" geldi.

Kabul edelim ki, Avrupa'da yabancı düşmanı aşırı sağcı partilerle benzer konularda aynı tepkileri verip "gençlerin demokrat amcası" olmak mümkün değil. Demokratlık öncelikle siyasette tutarlılık gerektirir. Ayrımcı, dışlayıcı olmak demokratlıkla bağdaşmaz. Hele hele üç beş oy uğruna yabancı düşmanlığını körüklemek hiç bir şekilde sol demokrat bir partinin siyaseti olamaz.

Kemal Kılıçdaroğlu'nda tutarsızlık diz boyu tabii. Yine bir kaç gün önce kendisini "Kuvayi Milliye" geleneğindeki bir siyasetçi olarak yansıtmaya kalktı. Bu çıkış kamuoyunda fazlasıyla tutarsız bulunduğu için tartışma yarattı. Bugünün Kuvayi Milliye cephesi neresi? Kandil de mi Kuvayi Milliye'de? Nitekim Kemal Bey, PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak kurmuş durumda. Pensilvanya ile olan yakın bağlarını ise söylemeye bile gerek yok. Anladığım, yeni Kuvayi Milliye'de Kandil de var. Zaten Kemal Bey, bu birlikteliği "demokrasi ittifakı" olarak tarif ediyor. Herhalde Kandil ve Pensilvanya ile birlikte ülkemizi "düşman"dan kurtaracaklar!

Pensilvanya'nın güdümünde, Anadoluyu Türkiye'den koparmak için yola çıkan HDP/PKK ile ittifak kurup "Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum" demek her siyasetçinin harcı değil. Bu kadar tutarsızlık çok büyük yüzsüzlük gerektirir ki, o da maalesef Kemal Bey'de fazla fazla var.

Ne var ki millet, kimin Kuvayi Milliye'den kimin yabancı kuvvetlerden olduğunu görüyor. Sevindirici olan da bu.

<p>Türk SİHA'ları her geçen gün  dünyadan daha fazla ilgi görüyor. Güney Asya'dan Orta Asya'ya, Kafk

Etiyopya Türk SİHA'sına talip

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı