• $ 7,3218
  • € 8,6843
  • 456.769
  • 1100.87
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Kürtlerin temsilcisi' değil, ABD ve İsrail'in temsilcisi...

PKK/YPG terör örgütü, Resulayn’ın Tel Halef Köyü’nde sivilleri hedef alan bombalı araç saldırısında 17 kişiyi katletti, 20’sini de ağır şekilde yaraladı.

Katledilenler arasında bebekler, çocuklar ve kadınlar var. Saldırının doğrudan hedefi zaten sıradan sivil masum insanlar. Çocuklarını kaybeden köylülerin gözyaşları içindeki haykırışları yürekleri dağlıyor. Evinin önünde, sokakta oyun oynayan çocukları patlatarak/parçalayarak katleden bu terör örgütünü işte bütün dünyaya “Kürtlerin temsilcisi” olarak pazarlamaya çalıştılar, hâlâ da bunun için çalışıyorlar.

Terör örgütünün katliamları karşısında ABD ve Avrupa korkunç bir sessizlik içinde. Israrla duymuyorlar, görmüyorlar, tepki göstermiyorlar.

Bu kanlı terör örgütünü övmeye varlar ama yermeye yoklar. Bu coğrafyanın bebeklerini, çocuk ve kadınlarını bombalarla patlatan bir terör örgütünü ısrarla başımıza “Kürtlerin temsilcisi” olarak çakmak istiyorlar. Oysaki çocuklarımızı katleden bu terör örgütü “Kürtlerin temsilcisi” değil, ABD ve İsrail’in temsilcisi bir örgüttür.

Sorun tabii sadece dışarıda da değil, içeride daha büyük bir sorun var. ABD ve Avrupa merkezli dolaşıma sokulan, katliam, adaletsizlik, insan hakları ihlallerini içeren videoları paylaşan sosyal medya aktivistlerinin ve medya gruplarının sıra ABD ve PKK/YPG kaynaklı katliam videolarını paylaşmaya gelince ortada görünmemeleri tesadüf mü?

Dünyanın her yerinde haksızlıklar, adaletsizlikler olabilir ve var şüphesiz; Çin’de, Rusya’da, Avrupa’da veya dünyanın başka bir yerinde, hele yanı başımızda Suriye’de yaşananlar söz konusu olunca, her gün onlarca korkunç olaya tanık oluyoruz. Çin’de Uygur Türklerine yönelik baskılar, Suriye’de ABD ve Rusya’dan, PKK ve DEAŞ’tan kaynaklı katliamlar normalde hep gündemde olması lazım.

Maalesef ABD ve YPG/PKK kaynaklı katliam videoları nedense dolaşımda yok denecek kadar az. Rusya ve Çin’i manşetlerinden düşürmeyenlerin tek bir ABD ve PKK/YPG kaynaklı katliamı manşete taşımamaları da ibretlik.

Oyun oynayan çocukları katleden bir örgüt asla “Kürtlerin temsilcisi” olamaz. Sessizliklerinin sebebi işte bu gerçeği gizlemek.

Bursa'da bombalı saldırı hazırlığındaki terörist yakalandı

Bursa'da bombalı saldırı hazırlığındaki terörist yakalandı

İlk kez göreceğiniz tarihi İstanbul fotoğrafları

İlk kez göreceğiniz tarihi İstanbul fotoğrafları

Kendini sevmenin ve değiştirmenin 5 kuralı

Kendini sevmenin ve değiştirmenin 5 kuralı

2020'de en çok kazanan 10 aktör belli oldu

2020'de en çok kazanan 10 aktör belli oldu