• $9,2669
  • €10,8117
  • 531.683
  • 1432.8
25 Kasım 2019 Pazartesi

CHP'de 'İnce' operasyonu

CHP dışarıdan yönetilir, içeriden değil. Bu gerçeğe bir kez daha şahit oluyoruz. Deniz Baykal’dan sonra parti içindeki etkili isimlerden Muharrem İnce de yeni bir komplonun hedefi oldu. Bir ucu Sözcü ve Fox gibi medya kuruluşlarına (yani Pensilvanya’ya), bir ucu parti genel merkezine uzanan bu kumpasla CHP içindeki güç yapıları değiştirilmek ve yeniden dizayn edilmek isteniyor.

Muharrem İnce, partisinin son kurultayında 447 oy alarak CHP içindeki en güçlü yapılardan birinin başında olduğunu kanıtlamış bir isim. İnce, 2018’deki seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Çatı adayı” olarak Abdullah Gül’ü cumhurbaşkanı adayı gösterme girişimini bozarak şimşekleri yeterince üzerine çekmişti. Seçim akşamı, CHP seçmenini -Kılıçdaroğlu’nun kışkırtmalarına rağmen- sokağa çağırmaması üzerine de yıpratılmaya başlandı.

Sözcü’nün başyazarı Rahmi Turan tarafından üretilen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da desteklediği bu son hayali senaryo (Külliye’de gizlice Erdoğan’la görüşüp anlaştı) ile yaklaşan kurultay öncesi İnce’nin parti içindeki gücü ve etkisi şimdiden sıfırlanıyor. CHP’deki ‘kaset darbesini’ tekrar hatırlayacak olursak; Baykal’ın tasfiyesi basit bir parti içi iktidar kavgası değildi; FETÖ, CHP’yi ele geçirerek Türkiye’yi tanzim etmeye kalktı. Kılıçdaroğlu yönetimiyle partiyi tamamen FETÖ’nün güdümüne soktular.

Ancak Deniz Baykal’ın yerini Muharrem İnce’nin doldurarak parti içinde güçlenmesi, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’na karşı açık bir cephe oluşturması CHP’ye yeni bir müdahaleyi daha gündeme getirdi. Bu müdahalenin arkasında Kemal Kılıçdaroğlu ve operasyon medyasının iplerini elinde tutan Pensilvanya var. İnce’nin parti içi gücünü kırarak, etkisini sıfırlayarak hem Kılıçdaroğlu yönetimini güçlendirmek, hem de CHP’yi yeni döneme göre dizayn etmek istiyorlar. Bu müdahalede Muharrem İnce ya teslim olarak yarıştan çekilecek, parti içindeki gücünü kaybedecek ya da CHP’den yeni bir parti daha çıkacak. İnce’nin dün Yalova’da düzenlediği basın toplantısına bakarak söyleyecek olursak; İnce tepkili, öfkeli ama hâlâ kaçak güreşmeye devam ediyor. İnce, kaybetmeye çok yakın duruyor. Maalesef!

<p>Makyaj insanı güzel gösterdiği gibi hiç istemediği şekilde de gösterebilir. Çünkü güzel gösteren

En sık yapılan 5 makyaj hatası nelerdir?

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor