• $ 7,2416
  • € 8,5396
  • 463.974
  • 1101.73
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İsrail’deki yeni Hitler çetesi

Hitler, Almanların üstün ırk olduğuna inanıyordu, güçlü bir ordu kurmuş, yüz yıl içinde muazzam bir sanayi devrimi gerçekleştirmişti. Ama sonunda yenilmişti. Hitler bu yenilginin Almanya içindeki Yahudilerin komplosuna bağlamış ve Yahudileri gaz odalarında yakmıştı. Biz şimdi yüz yıl sonra Hitler faşizminin bu karanlık dönemini yeni nesillere bir utanç fotoğrafı olarak anlatıyoruz.
20. yüzyıla kara bir leke olarak kazınan Hitler'in gerçekleştirdiği Yahudi soykırımının bugün 21. yüzyılda aynen İsrail eliyle gerçekleştirildiğine tanık oluyoruz. Yani tarih tekerrür ediyor ve İsrail'i yöneten 'terör çetesi', kelimenin tam anlamıyla Filistin halkına karşı bir soykırım uyguluyor.
Açık açık söyleyelim, bu yüzyılın yeni Hitler'i İsrail'dir. Hiç Yahudi düşmanlığı yapmaya filan gerek yok. Ayrıca dünyada hiçbir millete, hiçbir ırka karşı ayrımcı ve ırkçı tavır sergilemek insani olmadığı gibi İslami de değildir. Ama İsrail bizzat kendi eliyle bütün dünyada antisemitizmin fitilini ateşlemektedir.
Öyle anlaşılıyor ki, İsrail'i yöneten faşist çete Hitler dersine iyi çalışmış ve tıpkı Nazi subaylarının yöntemleriyle Filistin'de çocukları katlediyor. Bugüne kadar hiçbir BM kararına uymayan, dünyaya kafa tutan bu çete, günlerdir Gazze’de masum insanların kanını akıtıyor. Artık şu anlaşıldı, bu psikopat katilleri durduracak hiçbir güç yok. Şu ana kadar gerek Amerika’dan, gerekse Avrupa’dan ciddi bir tepki sesi yükselmiş değil. Zaten buna mecalleri de yok. Bir ara Obama’nın Filistin sorununun çözümü konusunda güçlü bir irade koyacağı yönünde pozitif bir beklenti oluşmuştu ama sonra anlaşıldı ki, bu boş bir hayaldir. Nitekim Obama’nın nefesinin İsrail’e yetmediği net olarak ortaya çıkmış oldu.
Şimdi bütün bu katliamlardan sonra doğal olarak bütün İslam coğrafyalarında İsrail’e karşı büyük bir öfke ve tepki var. Bazıları bu tepkileri, antisemitizm dalgasının yükselişi olarak lanse etmeye çalışıyor. Oysa terörist bir devletin vahşeti karşısında kitlelerden nasıl bir diplomatik nezaket beklenebilir ki… Bütün dünyanın gözü önünde Filistin’de kadınlara, çocuklara insanlık dışı bir vahşeti reva göreceksiniz, sonra da kitleler feryat edince ‘Yahudi düşmanlığı yapılıyor’ diyeceksiniz.
Elbette bu terörist çetesinin günahlarından dolayı dünyadaki bütün Yahudileri suçlamak gibi çarpık bir zihniyet içinde olamayız. Ayrıca kimse unutmasın ki, Müslüman toplumların bu konudaki sicili temizdir. Hitler gaz odalarına gönderirken, Yahudiler İslam topraklarında huzur içinde yaşamışlardır.
Esas şimdi anlamakta zorluk çektiğimiz, beş yüz sene önce İspanya’da zulümden kaçan Yahudilerin bugün İsrail’i yöneten çeteye arka çıkmasıdır. Eğer vahşete karşı çıkmazsanız, bugün bütün dünyada İsrail’e karşı yükselen öfkenin yarın antisemitist bir dalgaya dönüşmesini engelleyemezsiniz.
Evet, Amerika’yı ve Avrupa’yı yöneten siyasi aktörlerin kifayetsizliği ve çaresizliği yüzünden İsrail Ortadoğu’da kabadayılık yapıyor. Dahası, Sisi gibi yeni Ortadoğu diktatörleriyle bir bakıma cinayet ortaklığı kuruyor. Bu yüzden de yüzsüzlüğünün sınırı yok. Ama unutmayalım ki, bütün diktatörler de dahil olmak üzere zulümlerin de bir sonu vardır.
Eminim Hitler Yahudileri yok ederken gücünün hiç bitmeyeceğini sanıyormuştur ama bitti. Bugün adeta Hitler’in kopyası gibi bir insan öldürme makinesine dönüşen İsrail’deki ‘Hitler çetesi’nin de sonu mutlaka gelecektir.

MSB paylaştı! Hava hücum harekatı eğitimleri sürüyor

MSB paylaştı! Hava hücum harekatı eğitimleri sürüyor

orijinal otomobil tutkunlarının iştahını kabartıyor! Tekli

orijinal otomobil tutkunlarının iştahını kabartıyor! Teklif yağıyor

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu?

Yusufeli Barajı'nın yapımında son 50 metre

Yusufeli Barajı'nın yapımında son 50 metre