• $8,3047
  • €10,0809
  • 488.079
  • 1444.87
04 Kasım 2015 Çarşamba

Enerji piyasaları kongresi Ankara'da

Türkiye'de uluslararası anlamda hem kongre, hem fuar, hem de B2B etkinliklerinin bir arada gerçekleştirildiği bir platform olan EIF – 8. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı 4-5-6 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da ATO Congresium’da dünyanın önde gelen enerji sektörü karar vericilerini, uzmanlarını, özel sektör temsilcilerini bir araya getirecek. Kongrenin amacı, başta elektrik üretim kaynakları olmak üzere dünya ve Türkiye enerji piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir platform yaratmak. İran, Polonya, Avusturya ve Hollanda Pavilyonları var ve Irak Elektrik Bakanı ve Somali Petrol Bakanı da EIF’e katılacak.

Energy Challenge 2015 EIF kapsamında “Nükleer Enerji” teması ile düzenlenecek “Energy Challenge” üniversiteler arası enerji yarışması da gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri için büyük fırsatlar sunacak.
Aşağıda bazı ilginç enerji sektörü bilgilerini aktarıyoruz. İlk tablomuz Dünya Birincil Enerji Tüketimi konusunda liderliğin hangi ülkede olduğunu gösteriyor. Tüketim payları “Milyon TEP” yani Ton Eşdeğer Petrol üzerinden hesaplanıyor. Dünya Enerji tüketiminde en büyük pay artık birinci durumdaki Çin’in! ABD ise Çin’in altında! Türkiye ise yüzde 1 pay ile on dokuzuncu sırada. İkinci tablomuz ise hangi ülkenin en büyük petrol rezervlerine sahip olduğu. Burada da bazı sürprizler var.
İlginç olan dünyada mevcut petrol rezervlerinin yüzde 17.5 kadarı 298 milyar varil ile Venezüella’nın elinde ama toprağın altında. Fakat Venezüella ekonomisi son dönemde düşen emtia ve petrol fiyatları nedeniyle daralma yaşamakta!

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı