• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
4 Şubat 2012 Cumartesi

Yaz makyajıyla içiniz ısınsın

Buzları yazın makyaj trendleriyle eritmeye ne dersiniz? Pembeler, kırmızılar, turuncular ve sarılarla sıcak bir ilkbahar bizi bekliyor.
İşte M.A.C Kozmetik'in 2012 ilkbahar-yaz makyaj trendleri...

Kışın en soğuk günlerini yaşarken biraz ısınmaya ne dersiniz? Çayla kahveyle değil bu kez ilkbaharın makyaj trendleriyle ısınacağız. Defilelerin vazgeçilmez makyaj markası M.A.C geçtiğimiz hafta karlı bir günde yeni sezon koleksiyonunu tanıttı. Pembeler, sarılar ve turuncularla yazı önceden yaşarken biraz ısınma fırsatı da sağladı.
İşte profesyonellerinin tercihi M.A.C'in 2012 ilkbahar-yaz makyaj trendleri...

YALIN AMA BAKIMLI
Atletik-sportif ama şıklığından taviz vermeyen bir trend bu. Daha dolgun, daha boyutlu bir görünüm söz konusu. Islak efekti veren nemlendirici ürünlerle bu sezon ten makyajı daha parlak, sanki daha yeni SPA terapisinden çıkmış gibi taze ve sağlıklı. Cilt neredeyse çıplak bırakılmış gibi 'yalın' bir güzellikte ama asla bakımsız ya da 'işlenmemiş' değil.

METALİK ESİNTİ:
Metalik yapıda, bronz ten tonlarını anımsatan ve yazın altın kızlarına gönderme yapan renk paletiyle dudaklar, yanaklar ve gözler vurgulanıyor. Renk skalası bakır, pas, terracotta ve kayısının kremsi tonlarından oluşuyor. Bu bronzluk trendinde, metalik her cilt ürünü bronz farlar ve aydınlatıcı ürünler öne çıkıyor.

SULU BOYA ETKİSİ
1920'lerin romantizmi ve ışıltısı suluboya ışıltısı bir arada. Bu trend gözlere odaklanıyor. Göz kapakları ve alt kirpik dipleri tek renk, sanki bir suluboyanın kağıda nüfuz etmesi gibi derinlemesine ve yumuşacık geçişlerle canlandırılıyor. Yaz aylarının pastel tonları, sıcak pudralar, vizon ve kömür...
Bu trend için M.A.C'in ilkbahar-yaz koleksiyonları arasındaki Vera Neumann'in ikonik eşarp desenlerinden ilham alınarak yaratılan Vera koleksiyonunun tüm ürünleri kullanılabilir. Bu koleksiyonun ürün tasarımı renkleri kadar yaratıcı...
 
YENİ NEON:
Adından da anlayacağınız gibi bu trendte sentetik, neon renkler yüzünüze taşınıyor. Yüzünüzün her hangi bir yerinde neon bir ışıltı göze çarpıyor. Ayrıca taptaze kusursuz bir ten üzerinde aerodinamik kaşlar da.  Sonuç, zahmetsiz ama iddialı bir şıklık. Sanki spordan ya da SPA'dan çıkmışsınız gibi... Ve sağlıkla parlayan, hafif kızarmış yüzünüzü cesur neon tonlarda bir ruj ile tamamlamışsınız. Neon tonlar çok yeni değil ama bu sefer uygulanmasında 'blok' efekti yok, biraz daha yumuşak geçişler hakim. Bunun için mart ayında satışa çıkacak 'Shop M.A.C Cook' koleksiyonunun neon rujları, krem allıkları, ojeleri ve 'kissable lipcolour' dudak parlatıcıları kullanılabilir.

Ricky Martin AIDS'e karşı
M.A.C'in, gelirinin tamamını AIDS araştırmaları için bağışladığı Viva Glam rujlarının Lady Gaga'dan sonraki reklam yüzü bu yıl, Ricky Martin ve Nicki Minaj. 90'ların pop yıldızı, müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Nicki Minaj ile dikkat çekici bir kampanyaya imza atmış. Büyük bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü Viva Glam ile M.A.C'in bu güne kadar 228 milyon dolar bağış yaptığını biliyor musunuz? Ülkemizdeki bağış miktarı ise hiç de azımsanmayacak ölçüde.
David La Chapelle'in çektiği fotoğraflarla Martin ve Minaj HIV virüsüne karşı gençlerin bilinçlenmesini amaçlarken 'korkusuzca AIDS'le savaşın' mesajını da veriyor.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

TOP SEKTİRMEDE RAKİBİ YOK

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi