31 Ağustos 2012 Cuma 02:53 | Son Güncelleme:

Yurtsan Atakan'ı dostları uğurladı

Yurtsan Atakan'ı dostları uğurladı

Türk basının usta kalemlerinden gazetemizin teknoloji yazarı Yurtsan Atakan (49) dün gözyaşları arasında uğurlandı. Bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybeden Atakan'ı son yolcuğunda ailesi, yakınları ve meslektaşları yalnız bırakmadı

Mete YILMAZ - İSTANBUL

Türk basını 'Dijital beyni'ni uğurladı. Bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düşen teknoloji yazarı Yurtsan Atakan, dün gözyaşları arasında toprağa verildi. Atakan için dün Levent Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde hüzün ve gözyaşı vardı. Eşini genç yaşta kaybetmenin acısını yaşayan Lale Atakan taziyeleri kabul ederken yakınlarının yardımıyla ayakta kalabildi. Eşinin tabutuna sarılarak uzun süre ağlayan Lale Atakan, 'Yurtsan çok iyi bir insandı. Size sadece kalbini söyleyebilirim. Çok iyi bir eş, çok iyi bir babaydı' dedi. Cenazede diğer oğlu Ersan Atakan'ın yardımıyla ayakta durabilen anne Nesrin Atakan da uzun süre Yurtsan Atakan'ın tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Yurtsan Atakan'ın uğurlamak için gelenler arasında meslekdaşı da vardı. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya başta olmak üzere Ertuğrul Özkök, Gürkan Hacır, Reha Muhtar, Hıncal Uluç, Murat Sabuncu ve Yavuz Semerci'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda gazeteci dostu, Yurtsan Atakan'ı yalnız bırakmadı.

CENAZEDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Dijital medyanın öncülerinden biriydi
- Yurtsan Atakan'la üç yıldır birlikte çalıştıklarını belirten Akşam Gazetesi Genel Yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya, 'Yurtsan, Türk medyasının aradığı yeniliği bulmaya çalışıyordu. Türkiye'de dijital medyaya öncülük yapan insanların başında geliyordu. Ne kadar sevildiğini görüyoruz' dedi.
- Ertuğrul Özkök, Türk medyasının Steve Jobs'unu kaybettiğini ifade ederek, ekledi: 'Yurtsan, yeni hayatımıza damgasını vuran birisidir. Dijital medyanın ilk kullanıcılarındandı. Bu anlamda hepimizin hocasıdır.'
- Cengiz Semercioğlu, Yurtsan Atakan'ın bilişim üzerine birçok konuda öncülük ettiğini belirtirken Fatih Altaylı da 20 yıldır Yurtsan Atakan'ı tanıdığını belirterek, 'Bize interneti Yurtsan anlattı' dedi.

"yurtsan-atakan.jpg"

AKŞAM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Yurtsan Atakan'ın eşi Lale Atakan'a başsağlığı dileğinde bulundu.

KÖŞK'TEN BAŞAĞLIĞI: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazeteci Yurtsan Atakan'ın vefatı nedeniyle eşi Lale Atakan'a başsağlığı diledi. Gül, Lale Atakan'a gönderdiği mesajında, 'Basınımızın seçkin kalemlerinden Atakan, ülkemizde bilişim teknolojilerinin yaygınlaşmasına öncülük etmiş, vizyonuyla internet medyasının gelişiminde önemli rol üstlenmiştir'' dedi.

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

Bitlis'te besiciler kış şartlarındaki zorlu mücadelesi

Tarihin sıfır noktası: Göbeklitepe dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor

Taşınabilir karavan tipi yayla evlere ilgi arttı!