İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 6.516
  • 7.4557
  • 250.74
  • 94742
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Örgütün Durum Tespit Misyonu, Duma'da ikinci bir bölgeyi ziyaret etti

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nden (KSYÖ) Suriye rejiminin, Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesinde 7 Nisan'da düzenlendiği kimyasal silah saldırısına yönelik araştırma çerçevesinde, Durum Tespit Misyonu'nun (FFM) ikinci bir bölgeyi ziyaret ettiği açıklandı.

x

KSYÖ'den yapılan yazılı açıklamada, FFM'nin Duma'daki ikinci bir bölgeyi ziyaret ederek diğer bölgedeki gibi analiz için numuneler topladığı, numunelerin diğer bölgede toplananlarla önce Hollanda'nın Rijswijk kentindeki laboratuvarda inceleneceği, daha sonra analiz için KSYÖ'nun belirleyeceği bir laboratuvara gönderileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, KSYÖ'nün Rus temsilcilerinin, 26 Nisan'da taraf ülkelere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlemek istediği ifade edildi. Rus temsilcilerin toplantıya getirecekleri bazı Suriyelilerle Duma ilçesindeki olayla ilgili bilgilendirme yapmak istediği kaydedildi.

Açıklamada, Rus temsilcilere bu kişilerin önce FFM tarafından dinlenmesi gerektiği tavsiyesinde bulundukları belirtilirken, temsilcilerin niyetlerinin FFM'in işini engellemek olmadığı ve planladıkları toplantıyı devam edecekleri aktarıldı.

FFM'nin, bağımsız ve tarafsız bir şekilde görevini sürdüreceği vurgulandı.

KSYÖ hafta sonu açıklamasında, Duma'da kimyasal silah saldırısına yönelik araştırma çerçevesinde, FFM'nin bölgeyi ziyaret ettiği ve ikinci bir bölgede araştırma yapılmasını düşündükleri duyurulmuştu.

Doğu Guta'nın Duma ilçesindeki sivil yerleşimlere 7 Nisan'da düzenlenen kimyasal silah saldırısında 78 kişi yaşamını yitirmişti. AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Hindistan´da iki boğanın kavgasının arasında kalan adam ölümle burun buruna geldi. Güvenlik kamerası

Motosikletli kızgın boğaların saldırısına uğradı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İtalya'da facia! Köprü çöktü, onlarca ölü var

Çalışma Bakanı Selçuk: Bin TL'nin altında emekli maaşı kalmayacak

En Çok Okunanlar