• $ 5,753
  • € 6,3428
  • 272.38
  • 103781
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

6 ay ömür biçtiler 6 yıldır direniyor

Doktorların 6 yıl önce '6 aylık ömrün kaldı' dediği Dida Kaymaz vücudunda üç bölgede kanseri yendi. Kaymaz'ın önerisiyse ölümsüzlük mantarı

Dida Kaymaz kanser hastalarına umut ışığı oldu. Beş organına yayılan kanser hastalığıyla 'Ancak altı ay yaşarsın' denilen Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı 32 yaşındaki Kaymaz, 6 yılı aşkın süredir verdiği mücadele ile vücudunda üç noktada kanseri yendi. Genç kadın, İtalya'da eski Sağlık Bakanı ve onkoloji Profesörü Umberto Veronesi tarafından yapılan tedavisinin ardından derneğin projesiyle ilgili çalışmaların ilk adımlarını atmak için Adana'ya geldi.  İtalya'da 22 günü steril odada geçen kök hücre nakli tedavisi sayesinde kanser hücrelerinin kemiklerine yapmış olduğu metastasın önüne geçildiğini ifade eden Kaymaz, 'Vücudumdaki 5 ayrı organ tutulumundan 3'ünde yüksek başarı sağlandığı görüldü'' dedi.


KIRMIZI ET, ŞEKER YOK
Kaymaz, 'Kırmızı et ve şeker gibi gıdaları tüketmiyorum. Bol oksijenin yanı sıra ozon terapisi de tedavinin parçası' dedi. Alternatif tıptan da faydalandığını anlatan Kaymaz bağışıklık sistemini güçlendirmek için reishi mantarının çayını 5.5 yıldır düzenli olarak tükettiğini söyledi.

ADANA'DA MANTAR ÜRETECEK
Adana'da reishi mantarı yetiştireceklerini söyleyen Kaymaz, 'Kansere karşı doğal ilaç olarak kabul edilen bu mantar cinsinin temin edilmesi çok güç ve pahalı. Mantarı yetiştirip, kanser hastalarına ücretsiz vereceğiz' dedi.


MSB o anların görüntülerini paylaştı... Terör örgütü PKK´ya ağır darbe!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Hangi şehir ne kadar fidan sahiplendi?

Eve gizlice girdi, görünümüyle herkesi şaşırttı