• $9,5347
  • €11,0919
  • 547.65
  • 1455.42
30 Eylül 2021 Perşembe 09:19 | Son Güncelleme:

Kanunsuz Topraklar uyarlama mı? Kanunsuz Topraklar hangi kitaptan uyarlama?

Kanunsuz Topraklar uyarlama mı" Kanunsuz Topraklar hangi kitaptan uyarlama"

Ekranlara yeni bir soluk getirecek olan "Kanunsuz Topraklar", dün akşam saat 20.00'de FOX ekranlarında başladı. Başrollerini Uğur Güneş, Esra Bilgiç, Necip Memili, Kaan Taşaner ve Murat Daltaban'ın paylaştığı "Kanunsuz Topraklar" ile ilgili aramalar hız kazandı. Peki, Kanunsuz Topraklar uyarlama mı? Kanunsuz Topraklar hangi kitaptan uyarlama? İşte merak edilenler...

Kanunsuz Topraklar başladı. Dizide, Zonguldak'ta kömür madeni ve toprak sahibi olan Malik Bey kurduğu sömürü düzeni ile dikkat çekecek. Kasabanın tek ve gösterişli konağında kızları, Gülfem (Esra Bilgiç), Behice (Eylül Su Sapan) ve Fikriye (Serdem Paçal) ile birlikte yaşayan Malik'in hayatı, maden işçisi Davut'un (Uğur Güneş) bu düzene karşı başlattığı isyanla değişecek. Peki, Kanunsuz Topraklar uyarlama mı? Kanunsuz Topraklar hangi kitaptan uyarlama?

KANUNSUZ TOPRAKLAR UYARLAMA MI?

Kanunsuz Topraklar dizisi bir kitaptan uyarlama değil. Yapımını Gold Film'in, yapımcılığını Faruk Turgut'un, yönetmenliğini Faruk Teber'in üstlendiği dizinin senaryosunu Zülküf Yücel kaleme alıyor.

KANUNSUZ TOPRAKLAR NASIL HAZIRLANDI?

Ön hazırlık süreci 9 ay süren, ilk bölüm çekimleri Zonguldak ve İstanbul'da gerçekleşen dizide 1939 Türkiye'si tüm gerçekçiliğiyle ekrana yansıyacak.

Kanunsuz Topraklar Gülfem kimdir? Kanunsuz Topraklar'ın Gülfem'i Esra Bilgiç kimdir, kaç yaşında?

Dizide Davut karakterinin yaşadığı kasaba için dönem dokusunu tüm ayrıntılarıyla yansıtan bir dekor kasaba sıfırdan inşa edildi. 5000 m2'lik bir arazi üzerine kurulan dekor kasabaya 22 haneli ev yapıldı. İnşa edilen dekor kasabaya yetiştirilmiş ağaçlar, köylülerin bahçelerinde yetiştirdikleri sebze meyveler ekildi, ahır ve kümesler yapıldı. Çevre düzenlemelerinin ardından döneme uyması için eskitme çalışmaları yapıldı. Prodüksiyon ekibinin yoğun çalışmalarıyla inşa ettiği dekor kasaba 4 ayda hazır hale geldi.

Kanunsuz Topraklar Davut kimdir? Kanunsuz Topraklar'ın Davut'u Uğur Güneş kimdir, kaç yaşında?

5 BİN KOSTÜM DİKİLDİ

Kostüm ekibi, dönemin giyim kuşamını birebir yansıtmak için 1939'lu yılları mercek altına aldı. Yapılan araştırmaların ardından her karakterin stili, çizilen sayısız eskiz çalışmalarının ardından yaratıldı. Dizide tüm oyuncular ve figürasyon dahil olmak üzere 4.770 parça kostüm oyuncuların beden ölçülerine göre atölyede dikildi.

Kanunsuz Topraklar Behice kimdir? Kanunsuz Topraklar'ın Behice'si Eylül Su Sapan kimdir, kaç yaşında?

MALİK BEY'İN İHTİŞAMLI KONAĞI

Dizide Malik Bey'in konağı da ihtişamıyla dikkatleri çekecek. Zonguldak'ın önde gelen ailelerinden, maden ve toprak sahibi olan Malik Bey'in büyüleyici konağına döneme uygun duvar kağıtları ve zemin döşemeleri yapıldı. Mekanın dekorasyonunda kullanılan mobilyalar döneme uygun olarak antikacılardan temin edildi. Bahçe peyzajı da sıfırdan yapılan konak, ayrıntılarıyla izleyenleri zaman yolculuğuna çıkaracak.

DÖNEM ARAÇLARI DİKKAT ÇEKECEK

Dizide karakterlerin kullandıkları dönem araçları da dikkat çekecek. "Kanunsuz Topraklar"da Malik Bey (Murat Daltaban) 1939 model Buick otomobil, Ali Gelik ise (Necip Memili) 1938 model Citroën marka otomobil kullanıyor. Ayrıca 1939 model Austin, 1932 model Chevrolet gibi birçok otomobilin kullanıldığı dizide Yavuz'un (Kaan Taşaner) kullandığı dönemin sepetli motorsikleti "Kanunsuz Topraklar" için özel olarak yapıldı.

  • Kanunsuz Topraklar
  • Kanunsuz Topraklar uyarlama mı
  • Kanunsuz Topraklar hangi kitaptan uyarlama
  • Kanunsuz Topraklar nereden uyarlama
  • Kanunsuz Topraklar senaryosu
  • Kanunsuz Topraklar kitabı var mı
<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu