• $ 5,7759
  • € 6,5744
  • 260.161
  • 95.853
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Tehdit edildik, kızdık, gıcık olduk! 

CHP’de kurultay için toplanan imzalara tehdit bulaştı. İmzasını çeken 31 kurultay delegesinden bazıları tehdit edildiğini, bazıları İnce’ye gıcık olduğunu bazıları da bir anlık kızgınlıkla imza verip kızgınlığı geçince imzasını geri çektiğini söyledi. 

Ercan ÖZTÜRK

Kurultay için Genel Merkeze muhalifler noter onaylı 618 imza sundu. Bu kişilerden 31’i imzasını geri çekti, beşinin istifa etmiş olduğu, dördünün mükerrer nitelikte bulunduğu, dördünün ise fotokopi evrak olduğu saptandı. Beş imza ise gündem maddesi eklenmediği için yok hükmünde sayıldı. 569 imzayla Genel Merkez kurultay yapılmayacağını bildirdi. 

SON GÜNE KADAR BEKLEDİLER

İmzalarını çeken 31 delegenin tamamına yakını son güne kadar direndi. Genel Merkez’e yakın haber sitelerinin yaptığı “Delegeler imzalarını çekiyor” haberlerinin de manipülasyon amaçlı olduğu da ortaya çıkmış oldu. Özellikle Ankara ve İstanbul’dan partinin üst düzey isimlerinin bu isimleri ikna etmek için uğraştıkları da ortaya çıktı. İmzasını çeken o delegeler neden imza verdiklerini, daha sonra ise imzalarını niye çektiklerini AKŞAM’a açıkladı: 

KOLTUKLU PROTESTO

Muhaliflerin oturma ve duran adam eyleminden sonra dün de Keçiören Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt, evinden getirdiği koltukla Genel Merkez önüne oturdu! Canyurt, “Koltuk burada rahatsa içerde daha rahattır” dedi.

9 seçim kaybettin, git artık

Bir partili de Genel Merkezi’nin kapısına dayanarak isyan etti: 9 seçim kaybetti. Tek adamlık rejimine hayır diyorsun, 9 seçim kaybettin koltuktan inmiyorsun. Yeter artık. 630 imzayı yok sayamazsın. 

Tanrıkulu’nun derdi, Brunson’ın tahliyesi

Casusluktan tutuklu Papaz Brunson’un cezasının ev hapsine çevrilmesinin ardından gerilen Türkiye-ABD ilişkileri düzelmeye yüz tutarken skandal bir açkılama CHP’li Sezgin Tanrıkulu’dan geldi. Ev hapsinde tutulan Brunson’a sahip çıkan Tanrıkulu, papazın bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Tanrıkulu “Adam 2 yıldır tutuklu. Saçma sapan iddialar var. Avukatlarını tanıyorum, benim arkadaşlarım. Saçma sapan iddialar var” dedi.

A takımı sil baştan! 

Yüzde 48.5’luk çağrıya kulak tıkayıp ‘kurultay yok’ diyen Kılıçdaroğlu dün MYK’yı toplayıp parti vitrinini tümüyle değiştirdi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dünkü MYK’da partideki ‘değişim’ seslerini kesmek için A takımını olduğu gibi yenileme kararı aldı. MYK sonrası Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan “Bütün MYK üyesi arkadaşlarımız sayın genel başkanımıza güven nedeniyle teşekkür ettiler. Genel Başkanımız yeni çalışma ekibini önümüzdeki günlerde yeniden oluşturacaktır” dedi. 

‘Yüzde 48,5’un kurultay talebine kulak tıkıyorsunuz, ama Erdoğan’ı eleştiriyorsunuz’ sorusuna Tezcan “Kurultay tartışmalarındaki dilin, Erdoğan’la mücadelede şekillendirilen dil üzerinden tarif edilmesi doğru değil” cevabını verdi.  

Tüzük kurultayı cumartesi toplanıyor 

CHP’de olağanüstü kurultay için 622 imzayı toplayamadıkları açıklanan muhalifler bu kez 248 imza toplayarak, partiyi seçimsiz tüzük kurultayına götürme kararı aldı. Muhaliflerin oluşturduğu Çağrı Grubu, tüzük kurultayı önerisini tartışmak üzere imzasını veren delegelerle cumartesi günü Ankara’da bir otelde toplanmayı planlıyor. Toplantıya Muharrem İnce’nin de katılacağı belirtildi.   

Yakınlarınızı işten çıkartırız dediler

Hüseyin Çiçek (Sivas): ‘Değişim olsun’ diyerek imzamı verdim. İlk önce telefonlar gelmeye başladı. Daha sonra bu telefonların söylemleri tehdide dönüştü. Bizim İstanbul’daki CHP’li belediyelerde bir sürü çalışan yakınımız var. Onları işten atmakla tehdit ettiler. Sonra onlar zarar görmesin diyerek imzamı çektim.

Halk TV’de izledim sonra vazgeçtim 

Maruf Kızılağaç: Ben partide değişim değil sadece kurultay olsun, Kemal Bey güven alsın istiyordum. Halk TV’de Muharrem İnce’yi izledim. Bir Genel Başkan adayının “Gidin delegelere baskı yapın” çıkışı zoruma gitti. Ertesi gün imzamı geri çektim. Baskı olmadı.   

Muharrem’e çok fena gıcık oldum 

Aydın Paksak (Mardin): Hep yenildik hep ezildik. Artık kabullenemedim. İmza verdik. Sonra geri çektik. Neden çektim bilmiyorum. Kıramayacağım birileri ikna etti. Son gün çektik. 

Eyyüp Kalkan: Vallahi kardeş Muharrem’e gıcık oldum. Önce dedi ben aday olmayacağım. Sonra çıktı Kılıçdaroğlu’nun karşısına. 

85 yaşındakilerle değişim olmaz 

Üstüner Karacaoğlu (Erzurum): Ben değişim olsun diye imza verdim. İmza verirken de kimseye sormadım. Sonra Önder Sav ve küskünler arayınca sinirlendim. Kardeşim 85 yaşındaki adamla mı değişim yapacağız. Artık bu kişilerden bıktık. Değişim olacaksa yeni insanlarla olmalı. İmzamı geri çektim.  

Kızdım yaptım sonra çektim 

Ali Yılmaz (Gaziantep): Seçim öyle sonuçlanınca çok sinirlenmiştim. O kızgınlıkla gidip imza verdim. imza verirken kimseye danışmadım. Sonra kızgınlığım geçti imzamı çektim. Bunun altında bir şey aramayın. 

Mehmet Şerif Memioğlu (Bingöl): O gün öyle icap ediyordu. İmzamı verdim. Yönetimin değişeceğini söylediler. Ben de pişman oldum. Gidip imzamı çektim.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

İstanbul´da Günün Kahramanı! Bebeği Havada Yakaladı...

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Hangi emekli ne kadar zam alacak? İşte taban maaşlar

Kim Milyoner Olmak İster'de geceye damgasını vuran soru! Herkes şaştı kaldı!