İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zeytin Dalı Harekâtı’nın ikinci gününde Bursa’da halka seslendi. Harekâtın çok kısa sürede tamamlanacağını belirten Erdoğan, sokak çağrısı yapan HDP’yi de sert bir şekilde uyardı.

x

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin  İl Kadın Kolları Kongresi için gittiği Bursa’da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan ardından kongrede partililere seslendi. Erdoğan, Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili olarak, “İnanıyorum ki zafer yakın” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz durduk, durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk” diye konuştu. Erdoğan, “İnşallah çok kısa sürede bu operasyonu tamamlayacağız” dedi. İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

AFRİN GERÇEK SAHİPLERİNE 

5 bin TIR'a yakın silahın yanında, 2 bin civarında uçakla gelen silah ve mühimmat var. Bütün bunlarla birlikte terör örgütü desteklendi. Bir kısmı Afrin’e yerleştirildiler. Biz durduk, durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk. İşimiz çok, daha yapacağımız çok şey var. Dün akşam hava harekâtı ile gereken adımlar atıldı, ardından kara harekâtı başladı, şu anda da devam ediyor. Bütün mesele şu: Afrin yüzde 55’i ile Arapların, yüzde 35 sonradan yerleştirilmiş Kürtler var ve yüzde 6-7 Türkmenler var. Bütün mesele Afrin’i gerçek sahiplerine teslim etmek. İşte buyurun Bursa, işte buyurun Türkiye. Sizi böyle gördükçe şimdi Afrin’e bakıyorum. Afrin’deki Mehmetçiğiimize bakıyorum. PYD-PKK-YPG’nin nasıl kaçtıklarını görüyorum. Onlar kaçacak Mehmetçik, bizler hep birlikte kovalayacağız.  

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Sürekli görüşüyoruz, nerede, ne oldu, sürekli takipteyiz. İnançla, kararlılıkla yola devam edeceğiz. Geri adım atmayacağız. Mehmetçiğimizi, Özgür Suriye Ordusu'nu dualarınızla yalnız bırakmayın. İnşallah çok kısa sürede bu operasyonu tamamlayacağız.

BEDELİNİ AĞIR ÖDERLER 

 Ülkemizde bunları hiçbir tanesi kalmayıncaya dek işini bitireceğiz. Suriye tarafından gelmek isteyenler de bunun bedelini çok ağır öderler. Operasyonlardan sonra bir daha karşımıza çıkacak cesareti de bulamayacaklar. Uzaktan atıp tutarak, ‘bizim arkamızda Amerika var’, diyerek Türkiye ile baş edemezsiniz. Bir asırdır kendi içimize kapanmış olmamızın, bin yıllık sorumluluklarımızı ortadan kaldırmadığını son 15 senede defaatle gördük. 

Adım adım takip ediliyorsunuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa İl Kadın Kolları Kongresi öncesinde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, “Bugün bazı haberler aldım, KCK ve HDP sokağa çağırıyor. Şu anda Diyarbakır’da kongre yapıyorlar, kimseyi bulamamışlar. Şu anda adım adım takip ediliyorsunuz. Ey HDP, ey KCK, ey PKK nerede meydana çıkarsanız biliniz ki güvenlik güçlerimiz sizin boynunuzdadır. İstediğiniz gibi at oynatamayacaksınız bu ülkede. Biz yerli ve milli bir duruşla şu anda ülkemizin sınırlarına saldıranlara karşı bir operasyon yapacağız, siz bizi içeriden vuracaksınız öyle mi. Şu anda Mehmetçiğimizin, ÖSO’nun Rabbim yardımcısı olsun. Her şey bir tarafa, Allah bizimle beraber. Onların hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Biz bu yola böyle devam edeceğiz. Kararlılıkla inançla devam edeceğiz. Geri adım atmayacağız.  

EMiNE ERDOĞAN: DUALARIMIZ MEHMETÇİK'LE

Emine Erdoğan, harekata ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. "Ülkemizi terör tehdidinden korumak ve bölgemizi huzura kavuşturmak amacıyla Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan kahraman Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyorum” diyen Erdoğan, Türkiye’nin dualarının Mehmetçik'le olduğunu kaydetti.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Libya'da bombalı saldırı: 6 ölü, 20'den fazla yaralı

Dev operasyon! Çok sayıda silah ele geçirildi

En Çok Okunanlar