İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8278
  • 5.6539
  • 193.22
  • 89897
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Dünyayı 4 kez turladı tarihi ilklere imza attı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl 144 bin kilometre kat ederek, dünyayı 4 kez dolaştı. Birçok ilke imza atan Erdoğan, mazlumların yüzünü güldürdü, nerede bir insanlık sorunu varsa el uzattı.

x

Cumhurbaşkanı Erdoğan, heyetiyle bu yıl bazıları resmi ziyaret kapsamında, bazıları da çeşitli zirve ve genel kurullara katılım şeklinde olmak üzere çok sayıda ülkeye gitti.

144 BİN KM YOL YAPTI 

2017’de 26 ülkeye, 35 ziyaret yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ziyaretler kapsamında toplam 144 bin kilometre yol yaparak, dünyanın etrafını yaklaşık 4 kez dolaştı. Yılın ilk ziyaretini Afrika ülkelerine gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sırasıyla Tanzanya, Mozambik ve Madagaskar’da çeşitli temaslarda bulundu. Erdoğan, Afrika dönüşü Arap ülkelerinde temaslarda bulunmak üzere, Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar’a bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

ABD’YE İKİ KEZ GİTTİ 

ABD Başkanı Donald Trump ile resmi bir görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Mayıs’ta Trump tarafından Beyaz Saray’da resmi törenle karşılandı. 17 Eylül’de BM 72. Genel Kurulu’na katılmak için ABD’ye ikinci ziyaretini gerçekleştirdi. 

Rusya ile sıcak temas 

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Zirvesi’ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Pakistan’a giden Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek ve Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi (ÜDİK) 6. toplantısına katılmak üzere Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. 

65 YIL SONRA

Yunanistan’dan Çin’e kadar!

Erdoğan, Hindistan, Rusya, Kuveyt, Çin, ABD, Belçika, Almanya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Ürdün, Kazakistan, İran, Ukrayna, Sırbistan, Polonya, Azerbaycan ve Gümülcine’ye giderek çeşitli temaslarda bulundu, Yunanistan’ı 65 yıl sonra ilk kez “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı” olarak ziyaret etti. Erdoğan, yılın son yurtdışı ziyaretlerini ise Sudan, Çad ve Tunus’tan oluşan Afrika turuyla tamamladı. 

Beştepe’de 10 devlet başkanını ağırladı

2017’de toplam 32 devlet başkanıyla bir araya gelen Erdoğan, 10 yabancı hükümet başkanını da kabul etti. Yurtiçi ve yurtdışında yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyona katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 42 programda katılımcılara hitap etti. 

İİT’Yİ OLAGANUSTU TOPLADI 

Türkiye’de yıl içerisinde birçok uluslararası toplantı yapılırken, aralık ayında İstanbul’da İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma yönündeki planını açıklamasının ardından dönem başkanı Türkiye’nin ev sahipliğinde olağanüstü toplandı. Zirvede İslam dünyası Kudüs’ün statüsünün korunması için birleşti, ‘Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir’ kararı tüm ülkelerin imzaladığı sonuç bildirgesine girdi.

Kudüs için binlerce teşekkür aldık

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen “Hoca Ahmet Yesevi ve Anadolu Yıldızları” programına katılan Emine Erdoğan,“Özellikle Kudüs konusunda Türkiye’nin liderlik yaptığı yeni gelişmeler ziyaret ettiğimiz Sudan’da, Çad’da ve Tunus’ta öylesine karşılık bulmuş ki, sizin gıyabınızda binlerce teşekkür aldık” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika ziyareti hakkında konuşan Erdoğan, “Orada gördüğüm manzara, insanlığın yeni bir ruha, silkinişe ne kadar muhtaç olduğuydu. Bugün Batının küresel barış söylemi eylem olmadığı sürece hiçbir anlam ifade etmiyor. Sevgi, insana sorumluluk yükler” dedi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Adnan Oktar ve müridlerine yönelik düzenlenen operasyonun ardından, örgütle ilgili yeni detaylar da

Adnan Oktar örgütü liseli kızları ağına böyle düşürüyormuş

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

98 milyon lira unutuldu

Türkiye'yi uçuracak adım

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.