• $ 5,3215
  • € 6,037
  • 227.249
  • 103.185
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Deniz Gezmiş'e: Ah canım benim'

Ertuğrul Günay, müzeyi gezerken Deniz Gezmiş maskını gördüğünde ''Ah canım benim'' diyerek maskı bir süre dikkatlice inceledi.

x

İzmir Mask Müzesi ziyaretinde Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ve Müze Müdürü Serpil Birsin'den müze ve içindeki objelerle ilgili bilgi alan Günay, farklı inanç ve etnik kökenler çerçevesinde çeşitli müzeler açılabileceğini belirterek, ''Bu, İzmir'in tarihine ve dünyaya açılma kabiliyetine çok yakışır. Başkan'ın bu konuda gayretleri de önem taşıyor. Bundan sonra inşallah daha yakın iş birliği içinde çalışacağız'' diye konuştu.

Hakan Tartan da Günay'ın İzmir'den milletvekili adayı gösterilmesinin önemine işaret ederek, ''Sizin varlığınız, İzmir'e güç katacaktır'' dedi.

Ertuğrul Günay, müzeyi gezerken Deniz Gezmiş maskını gördüğünde ''Ah canım benim'' diyerek maskı bir süre dikkatlice inceledi.

Topkapı Müzesi ile ilgili iddialar

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Topkapı Müzesi Müdürü Yusuf Benli'nin, 3. Selim'in tahtını lojmanına taşıttığı iddiasıyla ilgili tahkikat yapıldığını belirterek, ''Arkadaşımızın savunması, 'Depoda sıkışıklık vardı. Lojman olarak ayrılmış mekanda da boş odalar vardı, oraya koyalım ve sıkışıklığı rahatlatalım' şeklinde'' dedi.

Konak Belediyesinin açtığı İzmir Mask Müzesi'ni ziyaret eden Günay, gazetecilerin sorusu üzerine, Yusuf Benli'nin, Topkapı Müzesi'nden bazı objeleri lojman olarak kullandığı yere taşıtmaya çalıştığına dair iddia bulunduğunu belirtti.

Günay, şöyle konuştu:

''Şu anda bir tahkikat yapılıyor. Arkadaşımızın savunması, 'Depoda sıkışıklık vardı. Lojman olarak ayrılmış mekanda da boş odalar vardı, oraya koyalım ve sıkışıklığı rahatlatalım' şeklinde ama hangisi gerçektir, resmi tahkikat başlattık. Ben böyle bir şey yapmış olabileceğine ihtimal vermiyorum. Çünkü daha önce de müze müdürlüğü yapmıştı, kendisiyle ilgili bir şikayet yoktu. Yanlış anlaşılma oldu veya iddia gerçekse elbette yaptırıma uğrar. Bir soruşturma başlattık. Herkesin savunma hakkı var. Onu bir dinleyelim bakalım.''

AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

 ABD´de silahlı bir soyguncu, kasasını boşalttığı marketin bir kadın çalışanı ile kadın müşterisini

Soyduğu marketin müşterisini ateşe verdi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Çamlıca Camii'nde sona doğru

UEFA'nın Türk kulüplerine vereceği para!

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019