İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Bağımlılıkla mücadele vatani bir görevdir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilay’ın 98. Kuruluş yıldönümüyle ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin sağlıklı bir geleceğe sahip olması için her koldan çocuk ve gençlerimizi tehlikeye sürükleyebilecek bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek önemli bir vazifemiz, vatani görevimizdir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından @1920Yesilay, bağımlılıkla mücadelede dünyaya örnek, lider sivil toplum kuruluşu olma hedefiyle; alkol, tütün, uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığıyla istikrarla, samimiyetle ve bilimsel metotlarla mücadele ediyor.” ifadelerine yer verdi.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA 

Erdoğan, “Bağımlılıkla mücadelemizdeki özverili çalışmalarıyla, Yeşilayımızın 98. kuruluş yıl dönümünü ve bu yola gönül verenlerin 1-7 Mart Yeşilay Haftası’nı kutluyorum. Yeşilay’a bugüne kadar emek vermiş, ahirete irtihal eden tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Okuryazarlık seferberliği başladı

Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yüzde 100 okuryazarlık için seferberliği başlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okuryazarlık seferberliğini Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde başlattı. Programa katılan öğrencilere 8 haftalık eğitimin sonunda sertifika verilecek. Programda konuşma yapan Emine Erdoğan, “Resmi olarak başlattığımız bu seferberlikle inşallah ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak yüzde 100 okuryazar bir toplum olacağız. Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya davet ediyorum” dedi.

ANA-KIZ OKULDAYIZ 

Erdoğan, 15 yıl önce kız çocuklarının eğitimi için başlatılan ‘Haydi Kızlar Okula’ seferberliğini hatırlatarak, “Bu seferberlik sadece bir eğitim kampanyası değil, aynı zamanda bir sosyal dönüşüm seferberliğiydi. Kızlarımızı erken yaşta evlilikten, çocuk işçiliğinden koruyacak yegâne güvenli liman okullardı, eğitim yuvalarıydı. Böylece 350 bin kız çocuğumuza aydınlık bir geleceğin yolunu açtık. Aynı şekilde 2008 yılında ismini bizzat koyduğum ‘Ana kız okuldayız’ kampanyasıyla eğitim alma imkânı olmayan kadınlarımız için bir seferberlik başlattık” diye konuştu.

Yargıtay Başkanı Cirit, Yargıtay’ın 150. Kuruluş yıldönümünde yargı bağı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
CHP Maltepe mitingi için başka illerden seçmen getirtti

İnce´nin Maltepe mitingi oyunu ifşa oldu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ermenistan titreyecek! 'Türkiye ile girebiliriz!'

Savunma Bakanı: SOM füzemizi satmaya başladık

En Çok Okunanlar