İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.065
  • 4.9943
  • 174.96
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yeni SUV ve yönetimle Peugeot gaza yükleniyor

Peugeot’nun direksiyonuna geçen ilk Türk genel müdür İbrahim Anaç, “2017’de toplamda yüzde 14, binekte yüzde 17 büyüdük. 2018’deyse yüzde 15 büyümeyi hedefliyoruz” açıklaması yaptık. 

x

SÜMER DMİRCİLER

Geçtiğimiz yıl SUV’lar başta olmak üzere yeni model atağına kalkan Fransız üretici Peugeot, ülkemizde de yeni bir yapılanmaya gitti. Peugeot Türkiye’nin direksiyonuna tarihinde ilk kez bir Türk genel müdür olan İbrahim Anaç atandı. Anaç, 2017 yılı genel değerlendirmesi hem de hem de markasının bugünü ve geleceğini paylaştı. Bu yıl yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen sektörün yine 2016’daki toplam pazar seviyesini yakalayacağını ifade eden Anaç, “2017’de toplamda yüzde 14, binekte yüzde 17 büyüme sağladık. 2018’deyse toplam pazarın daralacağını öngörmemize rağmen yüzde 15 büyüme hedefliyoruz” dedi.  Hedefledikleri büyümenin model kaynaklı olmayacağına dikkat çeken Anaç, “2018 için yüzde 15 büyüme model kaynaklı olmayacak. Bayi teşkilatlarında de yeni bir yapılanmaya gideceğiz. Müşteri memnuniyetine odaklanacağız, verimlilik ve üretkenliği artıracağız. Bayi başına satışı artırmayı hedefliyoruz.  Filo payımız yüzde 40. Bizim hedefimiz yeni satış stratejimiz ile perakendenin payını artırmak önemli oranda artırmak” diye konuştu.  Anaç, “3008’den son üç ayda bin adet satış yaptık. 5008 satışlarımız da çok iyi gitti. SUV pazarı daha da büyüyecek. Her giren oyuncu pazarı daha da büyütecek” dedi.

41 BİN ADET SATIŞI GEÇTİ

Peugeot Türkiye’nin 2017’de yaklaşık 41 bin adetlik bir satışla yüzde 4’ün üzerinde bir pazar payı elde ettiğini belirten Anaç, “ Kasım sonunda bile geçen yıla göre 3 bin 862 adet daha fazla araç satmış durumdayız” diye konuştu. 

YÜZDE 8 PAZAR HEDEFİ

Marka sıralamasında da yükseliş hedeflediklerini belirten Anaç, “Türkiye’de satılan 48 markaya baktığımızda, satış miktarı açısından en fazla ilerleme gösteren markalardan biriyiz. Orta vadede yüzde 8 civarı bir toplam pazar payını hedefliyoruz. 2020’ye kadar her sene 1 puan artırarak hedeflenen bu pazar payına ulaşacağız” açıklamasında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Fransa beton veriyor, stratejik ortak ABD 5000 TIR silah veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Operasyonlarla terörü birçok yerinden kırdık'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Afrin operasyonuyla Türkiye’nin 6 kazanımı

Kanal D 3 dizinin fişini çekti! Hangileri final yapıyor?