• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
29 Temmuz 2021 Perşembe 12:46 | Son Güncelleme:

Gigi Hadid'in güzellik sırrı yeşil çay, Miranda Kerr'in salatalık! İşte dünya starlarının güzellik formülleri

Gigi Hadid'in güzellik sırrı yeşil çay, Miranda Kerr'in salatalık! İşte dünya starlarının güzellik formülleri

Parlak ve ışıltılı cildiyle dikkat çeken dünya starlarının güzellik sırlarını bir araya getirdik. Gigi Hadid'in güzellik sırrı yeşil çay olurken, Miranda Kerr'in ışıltılı cildinin sırrı salatalık, Kendall Jenner'in güzellik sırrı ise avokado. Peki, hangi besin nasıl kullanılıyor? İşte dünya starlarının ev yapımı doğal maske tarifleri...

Dünya starları güzel ve bakımlı ciltlerini doğal maskelere borçlu. Gigi Hadid, Miranda Kerr, Kendall Jenner, Priyanka Chopra ve Jasmine Tookes gibi ışıltılı cildiyle dikkat çeken ünlülerin güzellik sırlarını bir araya getirdik. Ünlülerin ev yapımı doğal maske tariflerini merak edenler sosyal medyadan paylaşımları kaçırmıyor. Gigi Hadid'in güzellik sırrı yeşil çay olurken, Miranda Kerr'in ışıltılı cildinin sırrı salatalık, Kendall Jenner'in güzellik sırrı avakado, Jasmine Tookes'ın yöntemi ise buz. Her biri farklı ve her şey için ayrı doğal ürünü kullanıyor.

Alem Dergisi'nde yer alan habere göre dünya starları doğal içerikli maskeleri tercih ediyor. Bazıları gözenek küçültmek için buz bazıları toksin temizlemek için yeşil çay kullanıyor. İşte güzellik formülleri...

GİGİ HADİD'İN ÇAY MASKESİ

Parlak ve ışıltı bir cilde sahip olan Gigi Hadid'in güzellik sırrının ana elementi hepimizin yakından tanıdığı bir ürün olan 'Yeşil Çay'. Yakın zamanda anne olan genç model ev yapımı maske tarifini, Kaia Gerber, Irina Shayk, Naomi Campbell ve Adriana Lima'nın da müşterisi olduğu Dermatoloji Uzmanı Mimi Luzon'dan almış. Luzon'un cilt tonunu eşitlemesinin yanı sıra mükemmel bir toksin temizleyicisi olarak adlandırdığı yeşil çay maskesinin tarifi de oldukça basit:

1 bardak yeşil çay,

2 bardak pirinç unu,

Yarım çay kaşığı bal.

Gigi'nin maskesini uygulamak için malzemeleri ilk olarak geniş ve derin bir kasede karıştırın. Temiz cilde uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekleyip ardından durulayabilirsiniz. İsterseniz uygulama aşamasında masaj yaparak kan dolaşımınızı daha da artırabilirsiniz. Ev yapımı maskelerle cildi şaşırtmanın önemine değinen Mimi Luzon, "Doğu cilt bakımı uygulamalarını takiben, cildimizin her gün farklı bir işleve sahip bir yüz maskesi kullanması son derece yararlıdır" diyor.

MİRANDA KERR'İN SALATALIK MASKESİ

Kora adında organik bir güzellik markasına sahip olan Miranda Kerr, doğal bakım konusunda oldukça bilgili ve deneyimli bir isim. "Treasure Yourself" adlı kitabında bilgilerini paylaşan Miranda'nın favori ev yapımı güzellik maskesinin ana elementini 'Salatalık' oluşturuyor. Halka şeklinde kestiği salatalıkları gözüne koymanın yanı sıra Miranda Kerr, tüm yüzü için de bir maske hazırlıyor. Miranda'nın maskesinin malzemeleri;

Rondadan geçirilmiş salatalık püresi (Tam bir adet ya da yarım salatalık kullanabilirsiniz),

1 çay kaşığı yulaf ezmesi,

1 çay kaşığı baldan oluşuyor.

Miranda'nın maskesini uygulamak için karışımı püre haline getirerek iyice karıştırdıktan sonra, yüzünüze dairesel hareketlerle yedirip, 15-20 dakika kadar bekletin. Ardından soğuk suyla durulayabilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa bal yerine yoğurt kullanabilirsiniz.

KENDALL JENNER'İN AVOKADO MASKESİ

Kendall Jenner'in güzellik sırrının ana elementi 'Avokado'. 25 yaşındaki modelin ev yapımı maskesinin içerisinde;

Biraz avokado,

Yulaf ezmesi,

Bal,

Birkaç damla lavanta yağı var.

Hepsini geniş bir kasede karıştıran Kendall Jenner, temiz cildine maskeyi doğrudan uyguluyor ve 15-20 dakika kadar bekleyip, duruluyor. Siz de cildinizin nemini artırıp, ışıltı kazandırmak için avokadonun ve balın besleyici gücünden yararlanabilirsiniz.

PRİYANKA CHOPRA'NIN ZERDEÇAL MASKESİ

2000 yılında Dünya Güzellik Yarışması'nda birinci olan Priyanka Chopra'nın modellik yaşantısı kısa süreli olsa da 38 yaşında olmasına rağmen oldukça genç görünümü, güzellik rutinlerinin işe yarar olduğunun bir kanıtı aslında. Annesinin güzellik ve cilt bakım tavsiyelerinin kendisi için en iyi rehber olduğunu söyleyen Chopra'nın, güzellik konusundaki bilgeliğinin bir kısmı da Hint kökenlerinden geliyor. Doğu'nun güzellik reçetelerinden biri olan zerdeçalı, ev yapımı maskesinin ana elementi yapan Chopra'nın diğer malzemeleri arasında;

1 tutam zerdeçal,

1 su bardağı tam buğday unu,

Birkaç damla limon suyu,

Tam yağlı yoğurt,

Tercihe bağlı olarak gül suyu var.

Priyanka'nın maskesini uygulamak için geniş bir kâsede tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra, yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Karışım katı olursa göz kararı gül suyu ile seyreltebilirsiniz. 15-20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Ev yapımı güzellik maskesini temiz cilde uygulayan Priyanka Chopra, aynı zamanda Hindistan cevizi yağının gücünden de yararlanıyor. Priyanka uyumadan önce cildini, Hindistan cevizi yağıyla temizlediğini söylüyor.

JASMİNE TOOKES'IN BUZ MASKESİ

Gözenekleri küçültme konusunda adeta mucizevi bir etki gösteren buz Jasmine Tookes'ın, kendi deyimiyle annesinden öğrendiği bir güzellik numarası. Cilt için aynı zamanda tonik görevi gören buz küpleri aynı zamanda canlandırıcı ve gözenek küçültücü doğal bir maske. Siz de Jasmine Tookes gibi buz küplerini güzellik rutininize eklemek istiyorsanız, geceleri yüzünüzü temizledikten sonra buz küpünü eriyene kadar yüzünüzde gezdirin. Düzenli uyguladığınızda gözeneklerinizin küçüldüğüne şahit olabilirsiniz.

Not: Buzun damar genişletme özelliği olduğundan dolayı göz altlarınıza uygulamamanızda fayda var. Çünkü göz altlarınızdaki kılcal damarlar hassas olduğu için buzun da etkisiyle hasar görebilir.

  • Gigi Hadidin güzellik sırrı
  • Miranda Kerrin güzellik sırrı salatalık
  • güzellik sırları
  • dünya starlarının güzellik sırrı
<p></p><p><span style='font-size: 1.6rem;'>Manavgat'ta çıkan orman yangınları havadan ve karadan müd

Manavgat'ta büyük hainlik! Suçüstü yakalandı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi