• $9,7324
  • €11,3491
  • 563.384
  • 1488.94
27 Mayıs 2021 Perşembe 09:27 | Son Güncelleme:

Cildinizin ışıldamasına yardımcı olacak ev yapımı maskeler! Deniz topalak, bal veya süt ile denediniz mi?

Cildinizin ışıldamasına yardımcı olacak ev yapımı maskeler! Deniz topalak, bal veya süt ile denediniz mi"

Dondurulmuş meyveler aldıysanız, onları önceden çözmeniz gerekir. Daha sonra deniz topalakının üzerine kaynar su dökün ve bir çatalla veya tüm malzemelerle birlikte bir daldırma blenderi kullanarak yoğurun. Sıvı bir yulaf ezmesi alıyoruz. Yüze uyguladığımız odur. Karışım çok kalınsa, biraz maden suyu ekleyin. Temizlenmiş, kuru yüz ve boyun cildine 20 dakika boyunca uygulayın. Ilık suyla yıkarız ve kremi uyguladığınızdan emin oluruz. Maske vitaminlerle mükemmel şekilde yumuşar, beyazlatır, ovalar ve doyurur.

Cildin parlaklığı, epidermisin üst tabakasının ışığı yansıtma yeteneğine bağlıdır. Cildin ışığı yansıtması için pürüzsüz ve düzgün olması gerekir. Parlaklık, yalnızca pahalı kozmetiklerin yardımıyla değil, aynı zamanda cildi gözle görülür şekilde pul pul döken, nemlendiren ve tonlayan ev yapımı maskelerin yardımıyla da elde edilebilir. Anında olumlu sonuçlar veren birkaç etkili tarif topladık. Peki Deniz topalak, bal veya süt ile denediniz mi?

BAL İLE MASKE

Bu maskenin daha karmaşık bir tarifi var. Yarım olgun avokado, dört yemek kaşığı kıyılmış yulaf ezmesi, iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyuna ihtiyacınız olacak. Pişirme yöntemi çok basit. Avokado hamurunu bir yulaf ezmesi haline getirin, kalan malzemeleri ekleyin, her şeyi homojen bir kütleye karıştırın.

Maskeyi temizlenmiş, kuru cilde 20 dakika uygulayın, ardından ılık suyla durulayın ve en sevdiğiniz serumu uygulayın. Maske mükemmel şekilde nemlendirir, ölü hücreleri temizler ve cildi rahatlatır.

SÜT MASKESİ

Küçük bir malzeme seti: yulaf unu, bir yemek kaşığı zerdeçal, 3 yemek kaşığı orta yağlı süt ve birkaç damla bal. Tüm bileşenler homojen bir kütle elde edilene kadar karıştırılmalı ve yüze uygulanmalıdır. İçerdiği zerdeçalın renklendirme özelliğine sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle maskeyi bir fırça ile uygulayın ve süngerle çıkardığınızdan emin olun. Yıkamadan sonra sarı lekeler kalırsa, pamuklu bir bezi ılık sütle ıslatın ve zerdeçal ile durulayın.

CİLT HAZIRLIĞI

Cildin maksimum besin miktarını emmesi için, profesyoneller tarafından kullanılan bir yöntem olan buharda pişirilerek hazırlanmalıdır. Buharlama gözenekleri açar, kan dolaşımını ve oksijen beslemesini iyileştirir. Artık çok çeşitli özel ürünler olmasına rağmen, eski buharda pişirmenin yerini hiçbir şey tutamaz.

Prosedür bağımsız olarak gerçekleştirilebilir, asıl şey temel hazırlık adımlarını ihmal etmemek. Her şeyden önce, yüzünüzü makyajdan temizlemeniz gerekir. Ardından saçınızı yüzünüzden çıkardığınızdan emin olun, aksi takdirde saçınız size engel olur ve buhardan yukarı bakmanızı sağlar. İşlemden sonra cilt hafifçe soğumalı ve kurumalıdır. Kalan nem bir peçete ile alınmalıdır. Herhangi bir maske sadece kuru cilde uygulanır. Maskeden sonra toner ve nemlendirici kullandığınızdan emin olun.

BUHARLAMA YÖNTEMLERİ

En popüler buharlama yöntemi, bir salon prosedürüne çok benzeyen bir banyodur. Ev kullanımı için normal bir sıcak su kabı ve bir havlu kullanılır. Bulaşıklara taze kaynatılmış su dökülmelidir. Dikkatli olun ve pişirme kaplarını mümkün olduğunca güvenli bir şekilde yerleştirin.

Suyun biraz soğuması için birkaç dakika bekleyin, aksi takdirde termal yanık yaşayabilirsiniz. Bu arada, cilt üzerinde olumlu etkisi olan sıcak suya papatya veya nergis ekleyebilirsiniz. Buhar banyosu kapalı gözlerle alınmalıdır çünkü sıcak buhar mukoza zarlarını tahriş edebilir ve bu da sonradan çok kurur.

Sıcak su yüzeyi ile yüz arasındaki mesafe en az 40 santimetre olmalıdır. Baş ve bulaşıkların tamamen örtülmesi için yeterince geniş bir havlu kullanın. Buhar çok sıcaksa, suyu birkaç dakika daha soğumaya bırakın. Buharlama süresi çeyrek saatten fazla olmamalıdır.

Buharlamanın bazı kontrendikasyonları vardır. Sıcak buhara maruz kalmanın kontrendike olduğu bir dizi hastalık vardır. Bu durumda kumaş peçeteler veya ince havlular yardımcılarınız olacaktır. Bunları sıcak suyla nemlendirin ve yüzünüze uygulayın. Peçeteleri birkaç kez değiştirin ve klasik buharda pişirme ile aynı sonucu alın.


<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Erdoğan ve Aliyev'in açılışını yapacağı Fuzuli Havalimanı 8 ayda inşa edildi

Karadeniz yaylalarında ikinci yıkım dalgası

Göktaşı ile öyle bir şey yaptı ki! Her anını paylaştı