• $ 5,7857
  • € 6,4615
  • 275.554
  • 110903
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Cildinize zarar veren bakım uygulamaları neler?

Yararlı bildiğiniz cilt bakım ürünleri aslında o kadar yararlı değil. İşte cildinize zarar veren cilt bakım uygulamaları

?Limon

Limon, içinde yüksek pH2 değeri taşır. Bu da limonun asit değerinin yüksek olduğunu gösterir. Limonu kesip direkt olarak uyguladığınız zaman asitler, cildinizi koruyan cilt asit örtüsünü anında bozar ve tahriş eder. Ayrıca turunçgillerin içindeki yağlar fototoksiktir. Bu da limon gibi turunçgilleri cildinize uyguladıktan sonra güneşe maruz kalırsanız, cildinizde yanmalar ve kabarmaların oluşabileceği anlamına gelir.

Diş Macunu
Cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmak için diş macunundan yaralanmayı bırakın. Çünkü diş macununun içinde nane, parfüm ve alkol gibi cildinizde kimyasal yanıklar ve yırtılmalara yol açacak tahriş edici bileşenler vardır. Diş macunu yerine çay ağacı yağı ya da enzoil peroksit içeren bir bakım kremi kullanabilirsiniz.

Sıcak Su
Her ne de kadar sıcak su ile duş almak ya da cildinizi yıkamak iyi gelse de sıcak su, cildinizin nem bariyerini soyar ve bu da tahriş olmasına yol açar. Zarar görmesi sonucu kızarıklık, tahriş gibi problemleri ortaya çıkaran cilt koruma lipitinin de ölmesine neden olur. Ayrıca sıcak su, cildinizi kurutarak daha çok akne oluşumuna da neden olur.

Vücut Losyonu
Yüz kremi ile vücut losyonu aynı içeriklere sahip değildir. Birçok vücut losyonunda parfüm vardır ve cildinizin ihtiyacı olandan daha fazla besleyici bileşen içerir. Bu da yüzünüzde tahrişe neden olur ve gözeneklerinizi tıkar. Ayrıca içinde parfüm bulundurduğu için birçok insanın cildinde alerji oluşumuna da neden olabilir.

?Şeker
Dudaklarınıza peeling yapmak için şeker kullanmanız yararlıdır. Ancak pürüzlü yapıya sahip şeker kristallerini cildinizde uygulamanız, yüzünüzde aşındırıcı etki oluşturabilir. Cilt yüzeyinizde küçük yırtılmalara yol açarak, tahriş ve kırmızı lekeler oluşturabilir. 


Alkol
Antibakteriyel özellikli saf alkol, cildinizi en çok kurutan maddedir ve cildinize zarar verebilecek bileşenleri içinde barındırır. Gerekli cilt koruma lipit bariyerine ve nem seviyesini yükselten proteinlere zarar verir. Bundan dolayı cildinizdeki bakteri oluşumunu ve tahrişi arttırır.


<p>TBB´den yapılan yazılı açıklamaya göre, Feyzioğlu, Emine Bulut´un annesi Fadime ve babası Ahmet B

TBB Başkanı Feyzioğlu, Emine Bulut´un Ailesinin Avukatı Olacak

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Merkez Bankası'ndan faiz indirimi

1890'lı yıllarda bir üniversite öğrencisi insanları gizlice böyle görüntüledi