HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,1166
  • 209.347
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Oscar fabrikasının son ‘ürünü’ Esin

Esin Varan, Adrien Brody’den Grace Kelly’ye 96 Oscar’lı oyuncu yetiştiren ABD’deki 130 yıllık konservatuvara seçildi. ‘New York Academy Theatre Company’e giren ilk Türk oldu. 

x

TÜRK KIZININ BÜYÜK BAŞARISI

Marmara Üniversitesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Esin Varan, her yıl 2 bin kişinin başvuru yaptığı ABD’nin 130 yıllık ilk konservatuvarı ‘American Academy of Dramatic Arts’a burslu seçilerek ilk 30’un içinde yer aldı.

KIRK DOUGLAS, ANNE HATHAWAY

Varan, mezunları arasında Jessica Chastain, Adrien Brody, Kirk Douglas, Grace Kelly, Anne Hathaway gibi isimlerin bulunduğu okulda elde ettiği başarıyla göz kamaştırdı. Varan, buradaki 2 yıllık eğitim sonrası da New York Academy Theatre Company’e giren ilk Türk oyuncu oldu.   

BROADWAY’DA BAŞROL TEKLİFİ GELDİ 

Türk sanatçı şunları söyledi: Oyunumu izlemeye gelen Tony ödüllü yazar Douglas Carter Beane, oyun sonunda yeni yazdığı Broadway şovunda rol teklif etti. Gelecek yıl Shakespeare’in ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı oyununun devamı niteliğindeki, perilerle ilgili bir oyunda başrol oynayacağım. 

KÜLTÜRÜMÜN İZLERİ SAHNEDE

Başarısıyla genç sanatçılara örnek olan Esin Varan şunları söyledi: Sahneyi ABD’li oyuncularla paylaşıp, ülkenin en ünlü başyapıtında yer aldım. Birçok kişi anadili Türkçe olan birinin başka dilde rol yapamayacağını düşünüyordu ama yanılttım. Oyunculuğumda Türk kültürünün izi var, izleyiciye egzotik geliyor.  

245 EMMY ÖDÜLÜ 

New York’taki American Academy of Dramatic Arts’ın mezunları arasında 96 Oscar, 245 Emmy ve 86 Tony ödülüne aday gösterilen isim yer alıyor. Burslu girdiği okuldan başarıyla mezun olan Esin Varan, yeni oyunlarıyla sahneye iyice ısınıyor. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 yaşındaki Nazmiye Balcı´yı tedavi gördüğü hastanede

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nazmiye Balcı´yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar