• $8,4233
  • €10,0129
  • 491.169
  • 1392.91
30 Mayıs 2021 Pazar 11:03 | Son Güncelleme:

Hakkı Bulut kimdir, kaç yaşındadır? Hakkı Bulut aslen nereli, eşi kimdir?

Hakkı Bulut kimdir, kaç yaşındadır" Hakkı Bulut aslen nereli, eşi kimdir"

Hakkı Bulut dün akşam Star Tv'nin sevilen eğlence programı İbo Show'a konuk oldu. Hakkı Bulut kimdir, kaç yaşındadır? Hakkı Bulut aslen nereli, eşi kimdir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Hakkı Bulut 3 Şubat 1945 tarihinde Tunceli ili, Mazgirt ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul 5. sınıfa kadar doğduğu köyde, ortaokul 1. sınıfı Tunceli'de, 2. sınıfı Mazgirt'de okudu. Daha sonra Adana'ya göçtü ve ortaokul 3. sınıfı da Ceyhan'da bitirdi...

9 yıl aradan sonra yeniden ekranlara dönerek sevenlerine büyük bir sürpriz yapan İbo Show'un bu haftaki konukları yine çok konuşulacak. Hakkı Bulut dün akşam sevilen şarkılarıyla ekran başındakilere keyifli dakikalar yaşattı. Peki, Hakkı Bulut kimdir, kaç yaşındadır? Hakkı Bulut aslen nereli, eşi kimdir? Hakkı Bulut 3 Şubat 1945 tarihinde Tunceli ili, Mazgirt ilçesinde dünyaya geldi...

HAKKI BULUT KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Hakkı Bulut 3 Şubat 1945 tarihinde Tunceli ili, Mazgirt ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul 5. sınıfa kadar doğduğu köyde, ortaokul 1. sınıfı Tunceli'de, 2. sınıfı Mazgirt'de okudu. Daha sonra Adana'ya göçtü ve ortaokul 3. sınıfı da Ceyhan'da bitirdi. Adana Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra dışarıdan Adana Öğretmen Okulu'nu bitiren Hakkı Bulut, öğretmenliğe başladığı yıllarda babasının saz çalmasının etkisi ve müziğe küçük yaşta olan ilgisi sebebiyle müzikle de uğraştı.

1967 yılında ilk plak çalışmasını yaptı. Leylam isimli ilk plağında Orhan Gencebay ve Arif Sağ kendisine bağlama çalarak eşlik ettiler. 1969 yılında Adana'da yapılan Altın Ses müsabakasında birincilik almasının ardından ikinci plak çalışmasını yaptı ve hemen akabinde yine güfte ve bestesi kendisine ait olan İkimiz bir fidanız isimli eserini (1969) okudu. Daha sonra bu eseri müsaade vererek onlarca sanatçının seslendirmesine olanak tanıdı. (Örneğin ;Tülay Özer 1974, İbrahim Tatlıses 1974, Kamuran Akkor 1975)

Sanatçı bu yıllarda yaptığı başta Ben Buyum, Falcı, Ben Köylüyüm, Dokunmayın Dünyama gibi eserlerle bugünkü arabesk müziğinin ilk temellerini 1969 yıllarında atanlardan biri olarak bugüne kadar 18 45'lik plak, 58 albüm çalışmasına imza attı. 900 eserinin beste ve güftesi kendisine ait olan sanatçı 6 Altın Plak, 1 Altın CD ve Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup isimli Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülünü almış olup çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından defalarca ödüle layık görüldü.

Sözleri kendisine ait olan eserlerini sanatçı başka sanatçılara vermek suretiyle de seslendirmelerine olanak tanımıştır. 250'ye yakın eseri başka sanatçılar tarafından seslendirilmiştir.

1988 yılında arabesk müzikteki bazı olumsuzlukları eleştirenler, Kültür Bakanlığınca ve ülkede yarattığı olumlu olumsuzlukları incelenmek amacı ile Kültür Bakanlığının tertiplediği kongrede konuşmacı olarak bulunan Hakkı Bulut'tan arabesk bir parça (örnek olması amacı ile) istendi. Sanatçı 6 ay önce piyasaya çıkardığı Seven Kıskanır albümünden Seven Kıskanır isimli bestesinin aranjesini Esin Engin ile beraber gerçekleştirdi ve şarkıyı Bakanlığa sundu. Bu eserle ilk kez TRT'nin kapıları resmi olarak Hakkı Bulut'a açıldı. Bu şarkı TRT ekranlarında halka ve Atatürk Kültür Merkezi'nde basına sunuldu.

Sanatçının 12 sinema filmi ve 2016 itibarıyla 61 albümü bulunmaktadır. Ayrıca söz ve müzikler de kendisine aittir.

Son olarak 28 Haziran 2016 tarihinde "Kutuplarda Gül Yeşertirim" adlı 61. albümünü piyasaya çıkardı. Hakkı Bulut bir röportajında albümün üç şarkısına klip çekeceğini ve nasip olursa 120 yaşına kadar yapıp albüm sayısını yüze tamamlayacağını söylemiştir.

HAKKI BULUT EŞİ KİMDİR?

Hakkı Bulut, 56 yıldır Saadet Bulut ile evli. Hakkı Bulut'u tek oğlu olan Özbey Bulut ile yaşanan sorunlar yıllarca televizyon ekranlarına taşınmıştı.

Burcu Güneş kimdir, kaç yaşında? Burcu Güneş aslen nereli, hiç evlendi mi?

Bağlama virtüözü Kemal Alaçayır kimdir? Kemal Alaçayır kaç yaşında, aslen nereli?

Mine Koşan kimdir, kaç yaşında? Mine Koşan aslen nereli, kaç kez evlendi?

Gökhan Tepe kimdir, kaç yaşındadır? Gökhan Tepe aslen nereli, evli mi?

Vahdet Vural kimdir, kaç yaşındadır? Vahdet Vural aslen nereli?

  • Hakkı Bulut kimdir
  • Hakkı Bulut kaç yaşında
  • Hakkı Bulut aslen nereli
  • Hakkı Bulut kaç kez evlendi
  • Hakkı Bulut eşi kimdir
  • Hakkı Bulut evlilikleri
  • Hakkı Bulut çocukları
<p>Başkan Erdoğan, cuma namazı sonrası bir gazetecinin 'Aşısızlara kısıtlama gelecek mi? ' sorusunu

'Aşı olmayanlara kısıtlama gelecek mi?' sorusunu yanıtladı

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi