HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3297
  • 6,0818
  • 209.612
  • 93.511
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Dursun Çiçek ifade verdi: O başsavcının ismini vermem

CHP’li eski asker Dursun Çiçek bir televizyon kanalında yaptığı bazı başsavcıların kendisine ‘AK Parti’yi iktidardan indirin onları yargılayalım’ sözleriyle ilgili ifade verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Adliyesi’ne gelerek talimatla savcıya ifade veren Çiçek, bu konuşmayı yaptığı iddia edilen başsavcının ismini vermek istemedi.

x

CHP eski Milletvekili Dursun Çiçek, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katıldı. AK Parti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuşan Dursun Çiçek, 'Hakim ve savcılarla, başsavcılarla görüşüyoruz onlardan bu yargılamaların bu soruşturmaların niye sonuçlanmadığını soruyoruz onlar da diyor ki, Türk yargısının durumunu biliyorsunuz, hakim ve savcıların üçte biri sanık oldu, görevinden atıldı dolayısıyla bizim iktidarı yargılayacak gücümüz yok iktidarı düşürmek muhalefete düşer sizin göreviniz, siyasetçilerin görevi. Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz göreceksiniz. Başsavcılar var bunu diyen" diye konuştu.

İFADESİ ALINDI

Dursun Çiçek'in tartışma konusu olan bu açıklamaları üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konu ile ilgili soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na Çiçek'in ifadesinin alınması için yazı yazıldı belirlendi.

O BAŞSAVCILARIN ADLARINI SÖYLEMEDİ

Geçtiğimiz hafta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Savcılığı'na ifade veren Dursun Çiçek'in, açıklamasında belirttiği başsavcıların adını vermek istemediğini savcıya bu durumun ifade tutanağına geçirildiği belirtildi.

Dursun Çiçek'in, ifadesi ardından adliyeden ayrıldığı öğrenilirken soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı' ca yürütülecek.

(Sabah)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
HDP Milletvekili Ebrü Günay´ın konuşmasında, Afrin ile ilgili 'işgal' kelimesini kullanmasına İçişle

İçişleri Bakanı Soylu: Terör örgütünün sözcülüğünü yapmayın

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Hayvanların X-Ray altındaki görüntüleri

İşte en iyi havaalanlarına sahip ülkeler

En Çok Okunanlar