İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7915
  • 5.6134
  • 189.71
  • 94082
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

CHP’liler Taksim Meydanı’na çıkamadı!

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla Türkiye genelinde başlattığı oturma eylemi için Taksim Meydanı’na çıkışlara izin verilmedi, Diyarbakır’da ise 20 kişilik gruba HDP destek verdi.

x

CHP Genel Merkezi tarafından ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla dün Türkiye genelinde 81 ilin meydanlarında eşzamanlı yapılacağı duyurulan eylem için CHP’liler Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Eylem öncesi polis, Taksim Meydanı’nda yoğun güvenlik önlemleri aldı.

KAFTANCIOĞLU KONUŞTU

Polis, CHP’lilere Taksim Meydanı’na basın açıklaması ve eylem yapamayacağını bildirdi. Bunun üzerine CHP’lilerle polis, Fransa Başkonsolosluğu önünde eylemin yapılması için anlaştı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır” dedi.

SENDİKALARDAN DESTEK ALDILAR

Çeşitli sivil toplum örgütleriyle sendikaların da destek verdiği eyleme CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra CHP Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Eylemde, Aykut Erdoğdu, Oğuz Kaan Salıcı, Gürsel Tekin, Mahmut Tanal, Selina Doğan, Onursal Adıgüzel, Gülay Yedekci, DİSK Başkanı Kani Beko hazır bulundu. 

20 KİŞİLİK EYLEM

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla Türkiye genelinde başlattığı oturma eylemleri Diyarbakır’da da yapıldı. HDP ile birlikte yapılan eyleme halk destek vermezken eyleme yaklaşık 20 kişi katıldı. w Veysel Koç/ Diyarbakır

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye´nin Afrin ilçe merkezi ve beldele

TSK ve ÖSO Afrin dağlarında teröristleri avlamaya devam ediyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Maaşlara 607 lira zam geliyor

Trabzon istedi Beşiktaş alıyor!

En Çok Okunanlar