HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6027
  • 6,4513
  • 219.91
  • 98.991
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

CHP’liler Taksim Meydanı’na çıkamadı!

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla Türkiye genelinde başlattığı oturma eylemi için Taksim Meydanı’na çıkışlara izin verilmedi, Diyarbakır’da ise 20 kişilik gruba HDP destek verdi.

x

CHP Genel Merkezi tarafından ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla dün Türkiye genelinde 81 ilin meydanlarında eşzamanlı yapılacağı duyurulan eylem için CHP’liler Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Eylem öncesi polis, Taksim Meydanı’nda yoğun güvenlik önlemleri aldı.

KAFTANCIOĞLU KONUŞTU

Polis, CHP’lilere Taksim Meydanı’na basın açıklaması ve eylem yapamayacağını bildirdi. Bunun üzerine CHP’lilerle polis, Fransa Başkonsolosluğu önünde eylemin yapılması için anlaştı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır” dedi.

SENDİKALARDAN DESTEK ALDILAR

Çeşitli sivil toplum örgütleriyle sendikaların da destek verdiği eyleme CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yanı sıra CHP Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Eylemde, Aykut Erdoğdu, Oğuz Kaan Salıcı, Gürsel Tekin, Mahmut Tanal, Selina Doğan, Onursal Adıgüzel, Gülay Yedekci, DİSK Başkanı Kani Beko hazır bulundu. 

20 KİŞİLİK EYLEM

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganıyla Türkiye genelinde başlattığı oturma eylemleri Diyarbakır’da da yapıldı. HDP ile birlikte yapılan eyleme halk destek vermezken eyleme yaklaşık 20 kişi katıldı. w Veysel Koç/ Diyarbakır

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
İstanbul´da ani gelişen olaylara müdahale edebilmesi için yaklaşık 16 bin polis ve bekçiye komando e

Görüntüler İstanbul´dan: 16 bin kişiye komando eğitimi verildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yerli helikopter motoru TS1400'ün detayları belli oldu

Nvidia "Ay'a çıkılmadı" teorisine son noktayı koydu

En Çok Okunanlar