• $9,4887
  • €11,0565
  • 547.708
  • 1519.25
28 Mayıs 2021 Cuma 14:27 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: Milletin birliğini bozamayanlar, camileri de hedef aldı

Taksim Camii ibadete açıldı. Caminin açılışını yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Taksim Camii'nin 1,5 asırlık bir mücadelenin ardından İstanbul'a kazandırıldığını belirten Erdoğan, "Envaiçeşit hile ve desiseyle fitneyle yalanla tuzakla milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini bozamayanlar camilerimizi de hedef almıştır" dedi.

Taksim Camii ibadete açıldı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Taksim Camii, yaklaşık 1,5 asırlık bir mücadelenin ardından İstanbul'umuza kazandırılmıştır" dedi.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Aziz kardeşlerim, değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi hepimizin üzerine olsun. Bugün bizleri burada bir araya getiren Rabbimize hamd-ü senalar ediyorum. Sudan nire Taksim nire, işte buraya getiren aşk başka bir aşk.

Buralarda çok gezdik tozduk, keşke buraların dili olsa da konuşsa. Fakat Taksim Camii bizim dünyamızda farklı bir öneme sahipti. Çünkü caminin yerinde mescid bile yoktu, cami yapımına izin yoktu.

Adeta gazete kağıtları üzerinde müminler namazlarını eda etmeye çalışıyordu. O yıllardan bugünlere kimler geldi kimler geçti.

İlk cuma namazını eda ettiğimiz Taksim Camimizin İstanbul'umuz, ülkemiz ve Alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diliyorum

Taksim Camii'ni bir süre önce ibadete açtığımız Ayasofya-ı Kebir'e bir selamdır. Burası İstanbul'un fethinin 568'inci yıldönümüne hediyedir. Bu cami 1,5 asırlık mücadelenin sonucudur.

Başkan Erdoğan: Taksim Camii'ni İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum

Taksim Camii'ni bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Camii'ne selam, yarın ulaşacağımız İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum

İBB Başkanlığı'na seçildiğimde verdiğimiz sözlerden biri bu camiiyi yapmaktı. Sözümüzü yerine getiremedik. Başbakanken yeniden harekete geçtiğimizde karşımızda Gezi olaylarını bulduk.

Başkan Erdoğan: Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuşmuştur

Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuşmuştur. Bu uzun mücadele döneminde camimizin vücut bulması konusunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Ezanları susturmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Saldırıların hepsini akamete uğratmayı başardık. Bundan sonrada aynı azim, kararlılık ve dirayetle mücadeleye devam edeceğiz. Bunun için önümüze bir fatura konulacak, onu da göze alıyoruz.

Hızla bir eserimiz daha yükseliyor. O da Barbaros Bulvarı üzerinde Barbaros Hayrettin Paşa Cami'ni inşa ediyoruz. Onu da kısa zamanda bitireceğiz. Barbaros oradan Beşiktaş'a indi. Orası adeta mabedsiz beldedir. Camimizi yaparak orayı da mabedsiz olmaktan çıkaracağız.

Milletimizin bin yıldır canı pahasına koruduğu vatanını parçalamak, devletini zayıflatmak için uğraşanların sonu yine hüsran olacaktır. Türkiye'nin sadece kendi sınırlarından ibaret olmadığının en büyük ispatı maruz kaldığı saldırılardır. Bu saldırıların hepsini de akamete uğratmayı başardık. Bundan sonra da aynı azim, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bozguna uğrattığımız her kirli atağın yerini yenisi alacaktır.

Taksim Cami önünden yankılanan sesin, ülkemiz üzerinde hesapları olan herkesi rahatsız ettiğinden şüpheniz olmasın. Taksim Camisi tüm dost ve kardeşlerinin umudu olan büyük ve güçlü Türkiye'nin doğuşunun işaretlerinden birisidir. Milletimiz 150 yıllık hayaline kavuşmuştur. Bu uzun mücadele döneminde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum."

<p>Navigasyonda araç yerine yaya yolunu açtı. Otomobili merdivende asılı kaldı.</p><p>İlginç olay, s

Navigasyon kazası!

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu