• $ 5,7714
  • € 6,3849
  • 276.923
  • 96362.9
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

ABD'den Kandil'e 'psikolojik' akıl

Bakan Soylu: Stratejik ortağımız ABD’nin vatandaşları Kandil’e geliyor, orada sadece yeni silahları tanıtmıyorlar, psikolojik harp yapılması gerektiğini anlatıyorlar.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi Programı’na katıldı. Bazı devletlerin istihbarat servisleriyle açık açık terör örgütlerini beslediğini, silah ve para gönderdiğine dikkat çeken Soylu, “Hatta eğitmenler gönderiyor. Zannetmeyin ki sadece yeni teknolojik silahları kullanmak için eğitmenler gönderiyor. 

Amaçları kurumsallaşmak

Hayır. Stratejik ortağımız ABD’nin vatandaşları Kandil’e geliyor, orada sadece yeni silahları tanıtmıyorlar, nasıl psikolojik harp yapılması gerektiğini teker teker anlatıyor. Terör örgütleri bu sayede kapasitelerini geliştiriyor. Kurumsallaşmaya çalışıyorlar. Biz PKK, PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C ile mücadele ediyoruz” dedi.

Teröre bayraklı lanet!

Silopi’de güvenlik korucuları Süleyman Tosun ve Halil Yerboğa, PKK’lı teröristlerin geçen hafta yola tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit düştü. Şehit korucu Süleyman Tosun’un Fatih Mahallesi’ndeki evinin önünde toplanan 7’den 70’e her yaştan vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ile “kahrolsun PKK” sloganları attı. Burada vatandaşlar adına açıklama yapan şehit Tosun’un kardeşi Mehmet Emin Tosun, terörle mücadelenin bugün gerçekleşmediğini, yıllardır bu topraklarda teröre karşı mücadele yürütüldüğünü söyledi. Şehit Tosun’un ağabeyi Çalışkan Belde Belediye Başkanı Nadir Tosun, terör örgütü PKK’nın iki amacının olduğunu belirterek, bunlardan birincisinin “din düşmanlığı”, ikincisinin ise “Kürt düşmanlığı” olduğunu aktardı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>İran haber ajansı Press TV’de yer alan habere göre, Ruhani, sabah saatlerinde gerçekleşen İran ya

Ruhani: İran Yapımı Bavar 373, S-300´den Daha Güçlü

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Tasarımı hazır! Yerli makineli tüfek geliyor

'Göbeklitepe Yılı' etkisi... Ziyaretçi rekoru kırdı!