İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.6794
  • 5.4552
  • 191.08
  • 95852
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Taşeron haberleri son durum nedir 16 Kasım 2017

Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı son dakika açıklamasında taşeron konusuna değindi ve işçileri üzen bir gelişmeyi dile getirdi. İşte Arslan'ın taşerona kadro konusunda yaptığı son dakika açıklaması. Hizmet-İş Malatya Şubesi'nin 7. Olağan Genel Kuruluna katılan Arslan, yaptığı konuşmada sendikalarının önemli bir sayısal çoğunluğu bulunduğunu, Türkiye'nin en büyük ikinci konfederasyonu olduklarını ancak bu sayıların kendilerine yeterli olmadığı söyleyerek, asla vazgeçmeyeceklerini, bütün olumsuzluklara rağmen çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

x

Son dakika açıklaması: Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamada taşerona kadro meselesi ile ilgili, "Biz iyi niyetliyiz. Biz üzüm yemek istiyoruz, derdimiz o. Bu taşeron gerçeğini en iyi bilenlerdeniz. Yaşananları, mali portesini, ülkenin ekonomisindeki karşılığını biliyoruz, taşeron sisteminin hangi sorunlarla muhatap olduğunun farkındayız." ifadelerine yer verdi. Bu arada Maliye Bakanı Naci Ağbal, devlette 441 bini kamu kurumlarında, 330 bini de belediyelerde olmak üzere toplam 771 bin taşeron işçi çalıştığını, bu işçiler için 20 maddelik çerçeve bir kanun tasarısı hazırlayacaklarını söyledi. 

TAŞERON KADRO DÜZENLEMESİ İLE İLGİLİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TAŞERON KADRO ŞARTLARI BİLMENİZ GEREKEN 12 MADDE İÇİN TIKLAYINIZ

TAŞERON KADRO ŞARTLARI VE BİLMENİZ GEREKENLER İÇİN TIKLAYINIZ

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO İLE İLGİLİ TARİH VERİLDİ-TIKLA ÖĞREN 

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’DAN AÇIKLAMA

Hükümet tarafından yapılan peş peşe gelen taşeron açıklamalarına son noktayı Başbakan Binali Yıldırım koydu. "O iş bitti." diyerek son dakika Taşeron işçiye kadro haberleri bekleyenlere müjdeyi verdi. "Başbakan Binali Yıldırım, Taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin, "O iş bitti tamam, eli kulağında. Bugün yarın devreye girecek. Yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor." dedi.

NACİ AĞBAL’DAN MÜJDE

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro verilmesine ilişkin soruya, 'Yılbaşına kadar çıkarmayı planlıyoruz' dedi. Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarısı’na ilişkin üyelerin sorularına cevap verdi. Ağbal, taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik çalışmaların sorulması üzerine, "Taşeron işçilerle ilgili çalışmalar devam ediyor. Sayın Başbakanımızın ifade ettiği çerçevede yılbaşından önce bu yasayı Meclisten geçirmeyi planlıyoruz. Burada Bakanlar Kurulu bir model noktasında karar verdiği anda da hükümet olarak bunu sizlerle paylaşacağız." açıklamasında bulundu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
MHP Lideri Devlet Bahçeli oyunu kullandı

Devlet Bahçeli oyunu kullandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Yeni emekliye 1.600 lira

24 Haziran milletvekili seçim sonuçları! İlk seçim sonuçları açıklandı! İşte ilk sonuçlar

En Çok Okunanlar