• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Çarmıklı’da çalışmak yerine iş kurdular, emlağın ‘Wikipedia’sı olacaklar

Osman Çarmıklı’nın yeğeni Tüker ile kuzeni Kayahan, markalı konuta ‘referans’ site kurdu.

Projepedia.com adlı sitede ev sahipleri 1.99 TL’ye kiralık ve satılık ilanı yayınlıyor. Sitede sadece güncel ve doğru bilgi değil, proje tiplerine kadar her türlü detay da var.

Çarmıklı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çarmıklı’nın yeğeni Sinan Tüker ile kuzeni Kaan Kayahan, markalı konut projelerini projepedia.com adlı internet platformunda buluşturdu. Enkolay Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kayahan “Kuzenim Sinan Tüker’le birlikte iş yapma fikrimiz hep vardı. Amsterdam’da görev yapıyordum, Türkiye’ye kesin dönüş kararı aldığımda, internetteki ilanlar üzerinden ev ararken sıkıntı yaşadım. İlanı veriliyor, gidiyorsunuz, öyle bir ev yok. Markalı konuttaki eksiği gidermek istedik” diyor.

953 proje yer alıyor

Kayahan, şu an sitede 953 markalı konut projesine ait ilanlarının yer aldığını söyledi ve Anadolu’da da markalı konut projelerinin arttığını, bu nedenle projepedia.com olarak bu bölgelere de açılmak istediklerini belirtti. Kayahan, ileriki dönemde Avrupa ve özellikle Ortadoğu’da da faaliyet göstermeyi istediklerini de dile getirdi

Enkolay Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Tüker ise, sitede kiralık veya satılık ilanı vermenin bedelinin 1.99 TL olduğunu söylüyor. Tüker, “Kurumsal şirketler, siteden günlük olarak, arama detaylarına ulaşabilecek. Böylece, en çok hangi tür projelere ilgi olduğunu gözlemleyip, yeni projeleri için referans alabilecekler” diye konuştu.

Aile ‘olur’ verdi, kendi kanatlarıyla uçuyorlar

Çarmıklı Ailesi üyeleri oldukları halde holdingde çalışmak yerine kendi işlerini yapmayı tercih ettiklerini belirten Kayahan ve Tüker, ailelerinden de tam destek aldıklarını söyledi. Tüker, Çarmıklı gibi köklü şirketlerde kurumsallaşmış yapı itibarıyla hareket alanlarının daha kısıtlı olduğunu söyledi. Tüker, Projepedia.com’u toplam 700 bin TL yatırımla hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

İngilizce, Rusça ve Arapça da geliyor

Sinan Tüker, Projepedia.com’un henüz Türkçe yayında olduğunu, ileriki dönemde İngilizce’nin ardından Rusça ve Arapça dillerinde de yayına gireceğini belirtti. Kaan Kayahan ise, “İçerik bizim için çok önemli. Sadece ilanların değil, sitede yer alan tüm haberlerin de çevrilmesi gerekiyor. Bu yüzden adım adım gidiyoruz” dedi.

Emlakçıya portföyünü tanıtma olanağı

Kaan Kayahan, projepedia.com’un sadece bireysel kullanıcılar ve inşaat şirketleri için değil,  elinde markalı konut portföyü bulunan emlakçılara da sesleneceğini belirterek, “Yakın gelecekte onlar için de bir bölüm açıyoruz. Burada ellerinde bulunan projelerin kiralık ve satılık ilanlarına yer verebilecekler” diye konuştu.

Aylin LÖLE

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Haziran ayında dünya evine girecek olan oyuncu Amine Gülşe, sevgilisi Mesut Özil´e Demet Akalın şark

Amine Gülşe Mesut Özil´e bakın hangi şarkıyı dinletti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Yunanistan'ın gözü Türk ordusunda... Bu başlıkları attılar

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu