İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7073
  • 5.5003
  • 197.15
  • 103.200
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

THY ilk kez ocak ayında 5 milyon yolcuyu aştı! 

THY’nin yolcu doluluk oranı, ocakta yüzde 79.8 ile tüm zamanların en yüksek ocak rakamına ulaştı. 

x

Türk Hava Yolları’nın yolcu doluluk oranı, Ocak 2018 döneminde önceki yılın aynı dönemine göre 7,3 puan artarak yüzde 79,8 ile tüm zamanların en yüksek ocak ayı rakamına ulaştı. Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre, kapasitenin (Arz Koltuk Kilometre) yüzde 17,1 arttığı ocak ayında toplam doluluk geçen yılın aynı dönemine göre 7,3 puan artışla yüzde 79,8, dış hat doluluk ise 7,5 puanlık artışla yüzde 78,6 olarak gerçekleşti. İç hat ve dış hat uçuşlarında THY tarihinin en yüksek ocak ayı doluluk oranlarına ulaştı.

TALEP HIZLA ARTIYOR

Temmuz 2017’de başlayan talepteki (ücretli yolcu kilometre) çift haneli hızlı büyüme yüzde 28,9 artışla 2018’in ocak ayında da devam etti. Ocak 2017’ye göre, taşınan yolcu sayısı yüzde 36,6 artarak 5,7 milyon yolcuya ulaştı. Böylelikle, Türk Hava Yolları tarihinde ilk defa ocak ayında 5 milyon yolcu rakamı aşılmış oldu. 

Tesislerin temeli atıldı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, ocaktaki yolcu doluluk oranları ile ilgili, “İnşallah böyle devam eder. Güzel bir sene oluyor” dedi. İstanbul Yeni Havalimanı’nda THY tesislerinin temellerinin atıldığını açıklayan Aycı, “Bütün binalarımız yapılıyor” dedi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

İBB Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı ağırlamanın onurunu yaşadı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli olana 23 bin lira fark

Dev operasyon! Çok sayıda silah ele geçirildi

En Çok Okunanlar