• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Merkez Bankası ‘engel’leri aştı

Merkez Bankası (TCMB) 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, görme engelli öğrencileri bilgilendirmeye yönelik anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Miray ÇİMEN 

Merkez çalışanları kendi sesleriyle görme engelli çocuklar için sesli kitaplar çıkardı. Kitaplarda lise çağındaki gençler için fiyat istikrarının önemi anlatıldı. İlkokul çağındaki çocuklar için paranın yolculuğu hakkında bilgi verilirken, ortaokullular için para hakkında merak edilen her şey aldı. 

SESLİ KİTAPLAR YAYIMLANDI 

Sesli Betimleme Derneği işbirliğinde hazırlanan sesli kitaplarda lise çağındaki gençler için fiyat istikrarının önemi, ilkokul çağındaki çocuklar için paranın yolculuğu ve ortaokul çağındaki çocuklar için ise para hakkında merak edilen her şey başlıklarında ekonominin temel kavramları anlatıldı. 

Türk parasını tanıtıyor

Merkez Bankası belirli dönemlerde gençlere yönelik bu tip bilgilerin yer aldığı çalışmalar yapıyor. Paralarımızı tanıyor muyuz başlığı altında yapılan infografik çalışmalarla Türkiye’nin paralarının üzerinde yer alan ünlü şahsiyetlerin önemi ve banknotların güvenlik özellikleri gibi bilgiler yer almıştı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

En büyük kabusunuz dibi tutmuş tencelere ve yemek artığı sıçramış fırın tepsileri mi? Zor lekeleri d

Zor Lekeler Nasıl Çıkar? | #DoğalaDönüş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Haftanın fotoğrafları (24 Mayıs 2019)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Osman Torun Camisi'nin açılışını yaptı